Необхідні термінові протиаварійні заходи: на Буковині руйнується міст на трасі міжнародного значення
Міст на трасі М-19 поблизу села Коровія Чернівецької області перебуває в аварійному стані. Наразі на нього зменшують навантаження
Про це повідомляє Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області, передає "Еспресо.Захід".
Щоб зменшити навантаження на пошкоджені стійки, проїзну частину звузили. Водночас на рух транспорту це не вплине.
Відомо, що міст на трасі міжнародного значення поблизу села Коровія побудований 42 роки тому. Сьогодні на його опорних стійках з'явились аварійні силові тріщини, захисний шар бетону руйнується, а арматура оголюється.
Що вплинуло на стан моста:
- його конструкція не розрахована на сучасні багатотонні вантажівки, кількість яких зросла під час війни,
- він пролягає через залізничну дорогу, яка має динамічний вплив на конструкцію.
Протяжність моста становить 114,6 метра. Конструкція має сім опор, які складаються з шести залізобетонних стійок. Кожна – висотою вісім метрів. Дві з них мають дефекти й ще дві починають руйнуватися.
Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області
Щоб зменшити навантаження на пошкоджені стійки, проїзну частину звузили
До обстеження моста залучали науково-дослідний інститут. Фахівці рекомендують терміново провести протиаварійні роботи. Зокрема:
- влаштувати тимчасову опору (типу мостової інженерної конструкції) під ригелем, щоб під час ремонту розвантажити "хвору" стійку;
- укріпити опорні стійки додатковим арматурним каркасом та влаштувати монолітну бетонну "сорочку" від ростверка до низу ригеля.
Це дозволить тимчасово стабілізувати стан моста, але капітальний ремонт все одно буде необхідний.
Ремонт мостів на заході України
Також ми писали, що у Луцькому районі почали ремонт мосту, який не реконструювали майже 50 років. Наразі демонтажні роботи почали на правій частині.
А на Буковині завершують ремонт дороги Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП "Руська" з під’їздом до КПП "Шепіт". Ремонтні роботи на 2 км автошляху виконують у межах реалізації міжнародного проєкту Спільної операційної програми "Румунія – Україна 2014-2020".
- Актуальне
- Важливе