
На Буковині помітили рідкісну червонокнижну рись
В Усть-Путильському лісництві у фотопастку потрапила євразійська рись - рідкісний червонокнижний хижак, якого через його потаємний спосіб життя. дуже важко облікувати
Про це повідомляє філія "Подільський лісовий офіс", інформує Еспресо.Захід
В Усть-Путильському лісництві у фотопастку потрапила рідкісна червонокнижна рись, яку в Україні можна зустріти тільки в Карпатах та на Поліссі. Євразійська рись зазвичай мешкає у важкодоступних місцях, на висоті понад 1000 метрів, проте під час полювання може спускатися нижче, де менше снігу. Саме під час такого спуску цей найбільший представник котячих в Україні і потрапив у фотопастку.
Як розповіли у Подільському лісовому офісі, рано-вранці рись повернулася туди, де залишила недоїдену здобич. На камері видно, що тварина, яка є найобережнішим хижаком в українських лісах, снідає дуже обачно, постійно оглядаючи територію навколо. Цю рись ще часто називають "привидом", адже зустріти цю тварину у дикій природі – справжня рідкість.
"Цікаво, що у кожної рисі плями унікальні, як відбитки пальців у людини, - сказано в повідомленні. - Це одна із особливостей на яку звертають увагу фахівці під час обліку тварин. За даними Південно-Західне міжрегіональне управління ЛМГ, на території Чернівецької області мешкає близько 50 особин цього рідкісного хижака. Загалом у Карпатах налічується не більше 430 рисей. Однак через їхній потаємний спосіб життя точний облік залишається складним завданням".
- У буковинських Карпатах відкрили новий туристичний маршрут



- Актуальне
- Важливе




