Через дефіцит опадів водність Дністра становить 30-40% місячної норми, – гідрометцентр
Весняне водопілля у 2024 році на річках басейну Дністра пройшло в аномально рані строки – в лютому та було майже вдвічі меншим за середні багаторічні значення
Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що у березні та квітні в басейні Дністра опади зумовили формування кількох хвиль паводків, які за висотою були хоч і невисокі, проте вони підтримували водність річок в межах близьких до норми в цей період.
Однак у травні ситуація кардинально змінилась – в басейні Дністра спостерігався значний дефіцит опадів: на більшій території басейну випало 10-30 % місячної норми, а місцями сумарна кількість опадів за місяць становила всього 1-10 % норми, лише в окремих гірських районах їх кількість досягала 50-60 % норми.
Приплив води до Дністровського водосховища знизився майже у 2 рази
Зважаючи на дані умови, водність Дністра упродовж травня поступово знижувалась і на кінець травня витрата води за даними гідрологічного поста Галич (Івано-Франківська область) становить 34,5 куб.м/с (в 3,5 рази менше ніж на початку місяця).
Приплив води до Дністровського водосховища упродовж місяця знизився в 1,8 рази та на кінець травня його значення дорівнює 109 куб.м/с. Середній приплив води до Дністровського водосховища за місяць становить близько 40 % норми травня.
Загалом водність Дністра становить 30-40 % місячної норми, а його приток 30-55 %. Значення витрат води хоч і низькі, особливо для травня, проте вони не досягнули критеріїв маловоддя.
- Нагадаємо, у державному агентстві водних ресурсів кажуть, що зниження рівня води трапилося не лише через погоду, але й через потребу покрити дефіцит в енергосистемі, тому Дністровська ГЕС працювала на повну потужність.
- Актуальне
- Важливе