ВАКС заблокував рішення Печерського суду та повернув "газову справу" Дубневичів НАБУ

Апеляційна інстанція Вищого антикорупційного суду залишила другий епізод справи про розкрадання газу на 2,1 млрд у віданні Бюро.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ, інформує "Еспресо.Захід".

Апеляційна палата ВАКС зупинила рішення Печерського райсуду столиці про передачу справи щодо розкрадання газу, що належав НАК "Нафтогаз України", на 729,8 млн грн. Його райсуд прийняв 10 лютого, незаконно втрутившись в розслідування НАБУ і САП, і ухваливши рішення, за яким Генпрокурор має забрати в НАБУ справу про розкрадання газу і передати її іншому органу досудового розслідування.

На думку детективів, рішення необґрунтоване, ухвалене з порушенням підсудності. НАБУ і САП його оскаржили та домоглися справедливого результату.

"19 лютого Апеляційна палата призначила розгляд апеляційної скарги прокурора на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва про зобов’язання Генерального прокурора передати кримінальне провадження № 52018000000000547 з НАБУ до іншого органу досудового розслідування. У порядку підготовки до апеляційного розгляду оскаржувану ухвалу визнано такою, що не набула законної сили, та зупинено її виконання", - йдеться у повідомленні ВАКС.

У пресслужбі НАБУ зазначають, що це вже не вперше, коли Печерський райсуд незаконно втручається в розслідування антикорупційних органів:

"Не думаємо, що судді Печерського райсуду столиці такі рішення ухвалюють в інтересах осіб, викритих на топкорупції. Однак, насторожує системність в ухваленні подібних рішень у таких резонансних справах, як от справа "ВіЕйБі Банку", заступника голови Офісу Президента та голови Окружного адміністративного суду м. Києва. При цьому розв'язання таких питань виходить за межі компетенції Печерського райсуду, оскільки виключні повноваження щодо ухвалення рішень у справах стосовно топкорупції має лише Вищий антикорупційний суд".

Нагадуємо, розслідування, долею якого "раптово" перейнявся Печерський райсуд столиці, детективи завершили ще в жовтні 2020 і вже декілька місяців підозрювані ознайомлюються з матеріалами справи. Це – другий епізод корупційної схеми з розкрадання газу фірмами, наближеними до братів Дубневичів, на двох ТЕЦ – Новояворівській та Новороздольській. Перший – про розкрадання газу на 1,4 млрд грн – з грудня 2019 року слухається у суді. Загальна сума зловживань за двома епізодами перевищує 2,1 млрд грн. Більше про перипетії цієї справи можна прочитати тут.

Окрім цієї справи, народного депутата Ярослава Дубневича підозрюють у зловживаннях на посаді голови транспортного комітету Верховної Ради через вплив на посадовців "Укрзалізниці", внаслідок чого держава зазнала збитків на суму близько 93 мільйони гривень. 31 жовтня 2019 року Верховна Рада підтримала зняття недоторканності з нього. Крім того, його дозволили притягнути до кримінальної відповідальності. 7 листопада 2019 року суд заарештував Ярослава Дубневича, але він вийшов із СІЗО наступного дня, внісши заставу у розмірі 90 млн грн.

Цікавим епізодом у цій справі є те, що Ярослав Дубневич за допомогою судді Вовка намагається повернути собі кошти, вилучені під час обшуків. Йдеться про 119 тис. доларів і 102 тис. євро.

Також він розпочав поділ майна зі своєю дружиною, імовірно для того, щоби уникнути його конфіскації.

Щодо Богдана Дубневича НАБУ відкрило також справу, за поданням НАЗК, що звинувачує його у недостовірному декларуванні. Богдан Дубневич повторно балотувався у народні депутати, але програв перегони Галині Васильченко та на наступних місцевих виборах був обраний головою Солонківської ОТГ.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.