Затверджено День пам’яті українців, які рятували євреїв у Другу світову
Серед авторів постанови три народні депутати з Львівщини.
Про те, яка мета цього документу у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів Володимир В’ятрович.
Він відзначив три основні моменти, які ставили перед собою розробники постанови:
"Перше, на чому ми хотіли б наголосити – це підтвердити, що Голокост є однією з трагедій людства, що відбулися на українських землях, поруч з Голодомором і депортацією кримських татар і ми повинні це сприймати, як частину нашої історії.
Друге, тема Голокосту часто використовується російською пропагандою для дискредитації українського визвольного руху та поширення тез про, нібито, масову участь українців у вбивствах євреїв. При чому, вони поширюються не лише у Росії, але й в усьому світі.
І третє, ми знаємо, що зараз більше, як 2,5 тисячі українців визнані праведниками народів світу. Але це точно не всі, які заслуговують на таке звання. Є чимало героїв, які з політичних причин поки не отримали його. Зокрема йдеться про митрополита Андрея Шептицького, чи Омеляна Ковча. І це додатковий аргумент для того, щоби нагадати Ізраїлю, інституту "Яд Вашем" та світові про те, що ті люди заслуговують на те, щоби бути вшанованими".
Відзначимо, сьогодні, 9 лютого, глава Верховної Ради Дмитро Разумков підписав постанову про встановлення 14 травня Днем пам’яті українців, котрі рятували євреїв під час Другої світової війни.
У ній зазначається, що парламент рекомендує Міністерству культури та інформаційної політики України із залученням Українського інституту національної пам’яті, Національної академії наук України створити список осіб, які ризикуючи своїм життям та життям рідних, допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки голокосту. Міністерству освіти і науки України рекомендовано проводити тематичні заходи, присвячені цьому дню.
Також Постановою рекомендується МОН України включити відповідні теми до переліку тем конкурсів Малої академії наук України, рефератів, курсових та дипломних робіт.
Відповідну постанову №4479 зареєстрували у Верховній Раді 10 грудня, а прийняли 2 лютого. Серед її ініціаторів депутати від партії Слуга народу Євгенія Кравчук та Микита Потураєв, а також нардепи від Європейської солідарності Володимир В’ятрович, Микола Княжицький та Софія Федина.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе