Микола Княжицький. Парламент ризикує зруйнувати державну службу
Проєкт Закону "Про парламентську службу", який сьогодні ухвалили у першому читанні в парламенті, зараз абсолютно не на часі.
Понад те, законопроєкт створює корупційні ризики та може фактично зруйнувати структуру державної служби.
Зокрема, цей законопроєкт передбачає таке:
- Набір на керівні й інші посади в Апараті парламенту здійснюватиме не Комісія з питань вищого корпусу державної служби, як зараз, а комісія, створена всередині Апарату. Вимоги до кандидатів на посади, порядок проведення конкурсу й усе інше встановлює лише керівник Апарату Верховної Ради.
- Законопроєкт пропонує відмовитися від відкритої та прозорої державної служби та створює корупційні ризики, коли керівник Апарату одноособово вирішує, кого, за яким принципом і на яку посаду приймати. Це поганий прецедент, тому що фактично ми руйнуємо структуру державної служби.
- Законопроєкт передбачає нерівні умови фінансово-матеріального забезпечення для працівників секретаріатів комітетів і секретаріатів депутатських фракцій, а це ті люди, які щодня готують аналітику, виконують іншу роботу для забезпечення роботи парламенту й кожного народного депутата.
- Цей законопроєкт фактично закладає підвалини до розпродажу майна Верховної Ради, тому що зараз майном розпоряджається сама Верховна Рада, а проєкт закону пропонує зробити так, щоб парламент визначав порядок розпорядження майном. Це може призвести до того, що затверджений Верховною Радою України порядок розпорядження державним майном буде непрозорим і таким, що містить корупційні ризики, а майно фактично розпродане. Це питання взагалі насправді не є предметом регулювання законопроектів.
Ми подали альтернативний законопроект, хоча насправді вважаємо, що сама ця тема зараз у нас не на часі, але спробували виправити недоліки в альтернативному законопроєкті цього закону. Нам важливіше було б зараз говорити про субсидії чи медичну реформу, а не про те, як, вибачте, "дерибанити" майно Верховної Ради.
Довідково. Законопроєкт пропонує визначити особливості правового регулювання парламентської служби та правового статусу парламентських службовців. Зокрема, визначити поняття "парламентська служба" як службу особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності парламентських службовців, пов’язаній з правовим, науково-експертним, дослідницько-аналітичним, документальним, організаційним, інформаційним, фінансовим, матеріально-технічним та іншим забезпеченням діяльності Верховної Ради України як єдиного органу законодавчої влади в Україні та її органів, народних депутатів України та депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе