Садовий до останнього тримався за чотири пункти регламенту, – депутат

Мер Львова відстоював суміжників, свої повноваження щодо права вето й одноосібного формування порядку денного, а також процедурне питання стосовно прийняття регламенту 2/3 голосів.

Про це в ексклюзивному матеріалі "Новий регламент Львівської міськради: кінець диктатури мера та баланс повноважень" на "Еспресо.Захід" розповів депутат ЛМР від партії "Європейська Солідарність", член спеціальної регламентної комісії Володимир Марусяк.

"При обговоренні нового регламенту в мера було чотири моменти, на яких він принципово наполягав. Вони стосувались суміщення посад, формування порядку денного сесії й кожного окремого засідання, прийняття регламенту 2/3 голосів і права вето", – розповів депутат.

Під час обговорення регламенту Андрій Садовий продовжував свою улюблену тему з узурпацією влади, та депутати довели, що місто, власне, і треба рятувати від диктатури з боку бургомістра.

"Мер намагався звинуватити нас в узурпації, але ми йому власне і відповіли, що рятуємо міську раду від цього і балансуємо її діяльність. Раніше всі депутати бігали за міським головою, який самостійно вирішував, чи включати питання у порядок денний, чи ні. А зараз повноваження міського голови розподілилися між іншими органами. Повноваження посуваються від міського голови до секретаря та колегії ради", – зазначив Володимир Марусяк.

Читайте також: Садовий знову переніс сесію: відмовився приймати регламент перед бюджетом

Власне секретар і колегія зараз активно впливатимуть на формування порядку денного, а сумісництво і право вето стануть більш публічними і контрольованими.

Колегія ради отримала нові повноваження. На її розгляд виноситимуть усі важливі рішення, які йдуть на голосування в раду. Тут їх обговорюють, що значно скорочує час дискусій у процесі пленарних засідань. Також колегія може затверджувати порядок денний пленарного засідання спільно з мером та секретарем ради.

Секретар ради тепер не лише сидить у президії, а й формує і затверджує порядок денний сесії та пленарних засідань. Також він сам пропонує голову управління Секретаріат ради (що раніше робив мер) і може наймати до п'яти радників.

Сумісництво у місцевих радах не заборонено законом, відтак у регламенті внесли формулювання, що "рекомендовано" не поєднувати посади у виконавчих органах Львівської міської ради та депутатство у ЛМР.

Читайте також: Регламентна комісія завершила роботу й готова виносити проєкт регламенту на сесію, – Марусяк

Право вето міського голови також було одним з методів "відсівання" "нецікавих" для мера рішень сесії. Раніше воно здійснювалося тишком-нишком і розтягувалось у часі, а зараз мер може накласти вето лише впродовж п'яти днів і про це буде відповідний запис у системі електронного документообігу.

Зазначимо, новий регламент прийнято на пленарному засідання 24 грудня. Тоді ж зазначалось, що, у разі виникнення спірних питань, його підкорегують на наступному засіданні 4 лютого. Проте, за словами Володимира Марусяка, зауважень поки що не надходило.

Також депутат відзначив, що Андрій Садовий пообіцяв подати пропозиції щодо нової структури ради та членів нового виконкому до 25 січня.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.