live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові прокоментували рішення Папи про дозвіл жінкам служити літургію


фото: facebook.com/grzegorz.draus
Отець Григорій Драус каже, що медіа перекрутили апостольський лист Папи Римського.

Отець Григорій Драус, настоятель римо-католицької парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові, в’язничний капелан Римо-католицької Церкви в Україні, пояснив, що насправді мав на увазі Папа Римський в апостольському листі "Spiritus Domini", який перекрутили медіа, передає "Еспресо.Захід".

“З останніми новаціями щодо Літургії і ролі жінок у ній - як з радіо Єревану. Там повідомили, що на площі у Москві роздають мотоцикли. Це все правда, але не мотоцикли, а рокери, і не роздають, а крадуть. Прикро, але багато ЗМІ перекрутили ініціативу Папи і написали зовсім не те, що він навчав”, - розповів “Еспресо.Захід” отець Григорій Драус.

Фактично Папа Римський Франциск офіційно дозволив жінкам виконувати функції міністрантів – виголошувати читання Євангелія під час Меси, прислуговувати біля вівтаря і брати участь у роздачі Причастя.

Фактично Папа Римський Франциск офіційно затвердив те, що завжди було, -  жінки,  як і всі миряни, можуть виконувати певне служіння під час Літургії - наприклад, читання текстів Євангелія. Також багато років в деяких країнах жінки  прислуговували біля вівтаря і брали участь у роздачі Причастя, згідно з місцевою культурою і звичаями, але це не мусило бути в іншій місцевості. 

“У Церкві ми приймаємо думку, що всі є одним містичним тілом. Священник у богослужінні є головою, а парафіяни - руками, ногами цього тіла. Не є хтось важливіший, а хтось менш важливий. Тіло не може існувати без голови і навпаки. У кожного свої функції”, - аргументує священник. 

Участь жінок у Літургії просто стала закріпленою, бо вже й раніше жінки виконували багато функцій під час богослужіння. Жінки мали читання Євангелія, розносили Причастя вірним. 

“Але всі ці речі були не закріплені офіційно, традиції у різних місцевостях дуже різні і часом дуже відрізняються у Католицькій Церкві. Тобто Папа запровадив те, що й так уже було в Церкві багато років. Священство не посунули від його ролі ні на міліметр! Просто зараз краще має реалізуватися священство всіх, а не лише служіння священника. Бо від ІІ Ватиканського собору ми говоримо про те, що всі вірні є учасниками Літургії, а не глядачами. Щодо Причастя, то у деяких місцевостях жінки роздавали облатки вірним. Це відбувалося за рішенням місцевих єпископів. А тепер Папа ці речі впорядкував. Але це буде не так, що нове рішення Папи мусить бути утилітарно запроваджене. Наприклад, в Україні немає такої традиції і немає такої потреби, щоб жінки роздавали Причастя”, - каже о. Григорій.

Усі новації стосуються лише церков західного обряду, східні церкви мають свій Кодекс канонів східних церков. 

  • Нагадаємо, на днях Папа Римський Франциск змінив канон Кодексу канонічного права, дозволивши жінкам читати літургію, бути присутніми біля вівтаря та уділяти причастя.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

 

новини партнерів

19 січня, 2021 вівторок

19 січня, 2021 вівторок

18 січня, 2021 понеділок

17 січня, 2021 неділя

16 січня, 2021 субота

15 січня, 2021 п'ятниця

14 січня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати