У Львові видадуть довідник про сакральні об'єкти міста

Львів в Україні за багатством сакральних об’єктів займає друге місце після Києва.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної державної адміністрації, передає "Еспресо.Захід"

"Якщо брати маршрути, які пропонують наші туристичні оператори, то 80 відсотків програми включають об’єкти культурної спадщини, - зазначила начальниця управління туризму і курортів облдержадміністрації Наталя Табака. - Львівщина є однією з найбагатших областей за історико-архітектурними пам’ятками, серед яких багато церков та костелів"

Наталя Табака зауважила, що оскільки ведеться активна популяризація відвідання об'єктів сакральної спадщини серед українців та іноземців, потрібно приділити увагу інформуванню туристів про місцеві звичаї, традиції та правила перебування в релігійних місцях.

"Слід при вході візуально зазначати, так звані табу аби і гості мали можливість ознайомитись із історією та архітектурою, і парафіянам не створювати дискомфорту. Така практика добре працює в європейському релігійному туризмі", - додала вона. 

Читайте також: Карпатський регіон буде залучати туристів-іноземців

Львів в Україні за багатством сакральних об’єктів займає друге місце після Києва. У місті зараз є понад 110 храмів типової сакральної форми будови, є тимчасові каплиці є молитовні будинки, загалом близько 200 місць постійних богослужінь.

"Навіть якщо поглянути на офіційний логотип Львова, ми помітимо що на ньому зображено п’ять веж, з яких одна Ратуша і чотири різні храми. Це вже яскраво показує, чим місто багате. Храми, мабуть, формують ось цей головний силует Львова", - повідомив релігієзнавець та автор довідково-пізнавального видання "Львів сакральний: мапа релігійно-паломницьких осередків міста" Тарас Гринчишин.

Загальна концепція та робочий проєкт видання вже готові, проте з метою завчасного врахування можливих подальших зауважень під час презентації аналізували як його зміст, так і формат, уточнювали нюанси наповнення презентованого видання, а також обговорювали різноманітні нинішні та перспективні формати подачі інформації.

Читайте також: Знайти причетність: археологи представили результати досліджень Звенигорода

Цього разу увагу було акцентовано на храмах в межах історичного ареалу Львова, центр якого внесено до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. 

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал