За медикаменти в "ковідних" лікарнях платити не потрібно

"Лікування COVID-19 у стаціонарі для пацієнта є безоплатним, включно з ліками, які входять у затверджений МОЗ протокол лікування", – наголошують у Національній службі здоров'я України.

"Якщо у лікарні з вас вимагають кошти, звертайтеся до НСЗУ з офіційною скаргою (через сайт або за телефоном контакт-центру 16-77). Заклад, який уклав договір із НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з коронавірусом, отримав гроші, щоб придбати все необхідне для допомоги цим хворим. Цих коштів має вистачити зокрема на доплати медикам", – про це йшлося  під час брифінгу НСЗУ, передає "Еспресо.Захід". 

Крім допомоги, яку надають у стаціонарі, безоплатним для пацієнтів є взяття мобільними бригадами матеріалів для тестування. У тариф на оплату послуг мобільних бригад входить виїзд бригади до пацієнта, здійснення забору матеріалу для тестування методом ПЛР та доставка цього матеріалу у лабораторію. Сам тест також є безоплатним. 

За спеціальним пакетом НСЗУ оплачує, зокрема, послуги екстреної медичної допомоги для пацієнтів з підозрою або підтвердженим коронавірусом. Якщо пацієнт перебуває у критичному стані (у нього утруднене дихання чи висока температура), він або його близькі повинні зателефонувати на "швидку". Бригада екстреної медичної допомоги, яка прибуде на виклик, оцінить стан здоров'я пацієнта і визначить, чи потрібна йому госпіталізація. Якщо за висновком бригади пацієнт не підлягає госпіталізації, необхідну медичну допомогу йому нададуть на місці. 

Загалом на допомогу пацієнтам із COVID-19 і підозрою на нього НСЗУ виплатила 11,4 млрд гривень: 7 млрд – 456 закладів, які надають стаціонарну допомогу таким хворим; 4 млрд – 25 центрам екстреної медичної допомоги і 317 млн. – 940 закладам, в яких створені мобільні бригади, котрі проводять забір матеріалів для тестування.

"У пакет безоплатної допомоги входить тестування на COVID-19, лабораторні та інструментальні дослідження, медична допомога відповідно до галузевих стандартів, киснева підтримка, інтенсивна терапія і підключення до апарату ШВЛ або ЕКМО (за потреби), медикаментозна терапія, знеболення та консультації лікарів інших спеціальностей", – перелічують у НСЗУ.

Один день лікування пацієнта з COVID-19 обходиться державі у близько 500 гривень (при легкій формі захворювання) та понад 5 тисяч гривень (за умови перебування хворого у відділенні інтенсивної терапії). 

Залишок ліків для лікування COVID-19, який є у лікарнях, можна перевірити онлайн. Ця інформація розміщена на сайті НСЗУ на дашборді "Інформація про залишки лікарських засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19".

Держава оплачує лікування пацієнтів через НСЗУ. Заклади закуповують ліки й організовують надання допомоги хворим у стаціонарі. Місцева влада формує маршрути пацієнтів і обирає лікарні, куди їх будуть госпіталізувати. У цей перелік входять заклади, які відповідають вимогам НСЗУ, де є все необхідне, аби лікувати таких пацієнтів: лікарі, у тому числі анестезіологи, джерела кисню, апарати ШВЛ тощо. Раніше "Еспресо.Захід" писав, що через особливості маршрутів пацієнтів на місцях, частина опорних лікарень в Одесі, Харкові та Києві заповнені практично вщерть, у той час, як інші пустують.

Перелік лікарень, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусом, постійно розширюється. Це пов’язано зі зростанням захворюваності. У листопаді (порівняно з жовтнем) кількість госпіталізованих пацієнтів зросла на 25%. Загалом минулого місяця в Україні виявили 349 тисяч нових випадків захворювання і це майже стільки ж, скільки виявили за увесь час пандемії. 

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал