Садовий скликає вже п'ятий виконком з часу виборів. На кону скандальні земельні питання

І хоча порядок денний доволі об'ємний, складається враження, що проводять його заради кількох земельних питань, у першу чергу 2,6 га землі на вулиці Щурата.

Інформація про скликання виконкому розміщена на офіційній сторінці Львівської міської ради, інформує "Еспресо.Захід".

Цього разу члени виконавчого комітету мають намір обговорити аж 42 питання різного характеру. Та серед них лише два блоки, а це всього лиш п'ять питань, які стосуються першочергових проблем, а саме охорони здоров'я та соціального захисту воїнів. Ще значна частина – звичайні дрібні побутові проблеми, які вирішує виконком. Та поміж цими, однозначно потрібними пунктами, є й такі, які вже стали скандальними та піддаються нещадній критиці.

В першу чергу це питання № 31 "Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування кооперативом "ЖБК "Північна околиця" комплексу багатоквартирних житлових будинків на вул. В. Щурата", який уже встигли обізвати "гетто на Щурата".

Це питання проходить червоною лінією через усі п'ять виконкомів, які Андрій Садовий скликав у післявиборчий період, починаючи з 27 листопада.

Адже йдеться про ласий шматок землі під забудову. От що про нього розповідає депутат Львівської міської ради Сергій Івах:

"Пропонується затвердити ЖБК "Північна околиця" просто фантастичну граничну висоту будинків – 55,0 м та максимальний відсоток забудови – 40%. Це відбувається із абсолютним нехтуванням діючої у Львові містобудівної документації – згідно з Планом зонування території Шевченківського району, ділянка належить до зони багатоповерхової житлової забудови Ж-3, яка передбачена для багатоквартирних житлових будинків поверховістю 5-10 поверхів із висотністю не вище 35 м в стінах і відсотком забудови 27%. Автором такої архітектурної концепції ЖБК виступає ТзОВ "АБМК Інжиніринг", відоме львів’янам як розробник проєкту готелю (замість паркінгу), на вулиці Вороного – ще однієї масштабної, але поки не реалізованої афери "любих друзів" та партнерів міського голови".

Тобто Андрій Садовий "пропихає" це питання останнім часом, не зважаючи на скандали, громадський осуд та сумнівну легітимність "старого" виконкому. Адже важко зрозуміти, як може діяти і приймати важливі містобудівні документи цей рудимент старої влади у той час, коли вже сформовано нову міську раду, обрано мера, а територія міста тепер стала ОТГ та включила нові громади, які ще не представлені у цьому органі влади. До того ж, виконком складається з, уже колишніх, заступників мера, а також чиновників, що стали депутатами ЛМР, що напряму суперечить регламенту.

Не менш критичним є питання № 36 ,у якому йдеться про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на вул. Героїв УПА, 73-77.

Читайте також: У Львівській міськраді створять 12 комісій та дві тимчасові робочі групи, - Петро Адамик

Цю ситуацію для "Еспресо.Захід" прокоментувала депутат ЛМР Ольга Посипанко:

"У порядку денному -  затвердження містобудівних умов та обмежень по вул. Героїв УПА 73-77. Це території "Кінескопу". Там і так уже досить щільна та хаотична забудова. Була проблема з виїздом на вул. Антоновича. Тепер хочуть цю ділянку ще більше ущільнити. Але при цьому не дбають ані про парковки, ані про виїзди".

Вона ж і охарактеризувала діяльність виконкому у теперішніх умовах та відсутність нагляду за його рішеннями з боку виконавчих чи контролюючих органів у місті:

"Проблема навіть не у тому, що виконком необдумано затверджує містобудівні умови, але нема органу, який би контролював їх дотримання. Тобто якщо у плані мають бути зелені насадження, а насправді там — бетон, то хто це має контролювати. Ми якось звертались до Архібудконтролю через порушення містобудівних умов. Звідти нас скерувати до райадміністрації, з райадміністрації — у департамент містобудування. Тобто фактично ніхто не контролює, чи дотримується забудовник поверховості, вимог до кількості паркомісць, аби ще на етапі будівництва зупинити порушення", - каже Ольга Посипанко.

Цю проблему відзначають усі депутати, які критично та об'єктивно оцінюють ситуацію у містобудівній галузі Львова. Тому вони й відстоюють ідею зробити жорсткішими вимоги та посилити контроль за цією галуззю у місті. А поки – призупинити видання усіх дозволів на проектування і будівництво. А відтак, вимагають від виконкому не приймати жодних рішень, окрім тих, які мають відношення до боротьби з пандемією та підтримки бізнесу в умовах карантину. Таку думку вчора, 10 грудня, озвучив депутат ЛМР Петро Адамик:

"Фракція "Європейської Солідарності", і я особисто, як її керівник, ініціюватиме перед депутатським корпусом Львівської міської ради скасування всіх рішень виконкому, які стають початком для незаконної забудови Львова", - відзначив політик.

Окрім цього, депутати просять членів виконкому найближчим часом зосередитись на боротьбі з пандемією та подоланні негативних наслідків економічної кризи:

"В центрі уваги керівників виконавчої влади, на наше переконання, сьогодні має стояти оперативне реагування на запити медичних установ, зокрема, забезпечення потреб хворих та медиків, пошук дієвих форм допомоги підприємцям, які потерпають від наслідків карантину, допомога соціально вразливим категоріям, передусім літнім людям, а також підготування до періоду посиленої ізоляції тощо", - вважає Петро Адамик.

Це повідомлення він навмисне поширив у переддень чергового засідання "старого" виконкому, щоби ще раз підкреслити його обмежену легітимність, яка може виправдати лише рішення стосовно найнагальніших проблем міста і його мешканців.

Читайте також: Зі старого виконкому на нову раду. Як Садовий перебирав владу у Львові

Хронологія "виконкомного марафону" Андрія Садового:

Першого разу, 27 листопада, виконком так і не відбувся. Офіційною причиною стала, начебто, відсутність кворуму. Хоч насправді – саме великий розголос щодо скандальних питань.

Вдруге, 1 грудня, Андрій Садовий все ж провів засідання, але потрібні питання, такі як виділення 2,6 га під забудову, не пройшли. До нього чиновники підготувались значно краще, і забудовник начебто навіть пропонував збудувати школу, але це не спрацювало.

Втретє, за годину до інавгурації 4 грудня, Андрію Садовому знову не вдалося зібрати кворум.

Наступний виконком відбувся 8 грудня. Одним з ключових питань порядку денного було зняття коштів з викупу стадіону "Торпедо". Містобудівні документи, за словами депутатів, на ньому не розглядались лише за дивним збігом обставин.

Сьогодні ж має відбутися п’яте засідання виконкому. Його Андрій Садовий скликає, не дивлячись на те, що хворіє на коронавірусну хворобу, що, на його думку, стало підставою скасування сесії. На якій, до речі, можна було б обрати усі потрібні органи влади, включно з новим виконкомом.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.