Як війна може втрутитися у людську долю: ТанцТеатр "Життя" презентує кліп-реконструкцію "Рекрутська коломийка"

Відео порушує болючу для України тему війни, проводячи паралелі між минулим та теперішнім.

ТанцТеатр "Життя" презентує прем’єру кліпу "Рекрутська коломийка" – у рамках свого проєкту "ДНК" ("Дух. Нація. Культура"). У ролику показано, як війна може втрутитися у людську долю… Так було сто років тому, так є і зараз… Творці відео знову хочуть нагадати, що незасвоєні уроки історії мають здатність повторюватися. "Рекрутська коломийка" наскрізь пронизана символізмом та містикою, українською традицією, автентикою та особливим колоритом… За сюжетом, дівчина готується до весілля, чекає свого щастя… Про це йдеться у пресрелізі, передає "Еспресо.Захід".        

У відео-реконструкції режисер використовує образ прядки – як символ дівочо-жіночої долі. Ця доля може бути різною. Вона наче нитка, яку прядуть Діви Долі – Судениці. Одним Судениці напрядуть червоних ниток, яскравих та нескінченних як любов, а іншим – чорних і несправедливо обірваних на півоберті життя… Містичні жіночі образи червоно-чорним прядивом наче виворожують майбутнє, яке дуже нагадує долю української землі – непросту, трагічну, але із невгасимим вогнем віри і любові.

"Рекрутській коломийці" уже понад сто років, – розповідає керівник ТанцТеатру "Життя", режисер кліпу, народна артистка України Ірина Мазур. – Створена вона у часи Першої світової війни. Минуло стільки часу, а слова "Ой співаймо, товаришу, бо вже не будемо, / За дві, за три неділеньки до войська підемо. / Як будемо, пане брате, на коня сідати, / Буде твоя, буде моя дівчина плакати…" – на жаль, досі актуальні… Московія відкрито нищить нас не лише градами, а й підступною інформаційною війною, завданням якої є руйнувати все українське. А ситуація на сьогодні в Україні – надсерйозна: здаються наші державницькі інтереси, під гаслами "миру" просовують приховану капітуляцію, звільняють злочинців, яких мали б судити, карають героїв, яких мали б славити…"

За її словами, такого контенту, як наша "Рекрутська коломийка", зараз дуже бракує. "Бо це наша культурна зброя. Вона в усі часи відбивала атаки на ідентичність українця і давала йому можливість не втратити себе", – додала Ірина Мазур.

Фото та відео: піар-служба

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал