На Львівщині відкрили дорогу до нового пропускного пункту на кордоні з Польщею

Збудували дорогу у прикордонному селищі Нижанковичі.

Про це інформує "Еспресо.Захід".

29 жовтня у Нижанковичах презентували результати проєкту "Пантера – транспорт в районі Перемишля та Нижанкович за спадщину співпраці". Його спільно реалізують Перемишльський повіт Республіки Польща (головний партнер), Нижанковицька селищна рада Львівської області й Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна". Загалом завдяки співпраці модернізували 12,5 км доріг на території України та Польщі.

Як зазначають у "Єврорегіоні", будівництво дороги в Нижанковичах є одним із кроків до створення пропускного пункту Нижанковичі – Мальховіце, оскільки саме цей шлях пролягає до кордону. Це близько чотирьох кілометрів бруківки площею 17,5 тис. м². Загальна вартість усіх робіт становила 43 млн грн. З цієї суми кошти ЄС – 844 тис. євро, обласного бюджету – 18 тис. 740 грн, місцевого бюджету – 90 тис. грн.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко зазначив, що в області останнім часом усе більше уваги присвячують будівництву доріг не лише загального користування: "Сподіваюся, що найближчим часом тут таки відкриють пункт пропуску. Вже є проєктна документація на будівництво в наступному році. Дороги збудували за грантові кошти, за кошти з державно-дорожнього фонду, місцевих бюджетів. Кожен вніс свою лепту – й маємо такий результат, ведемо область ближче до кордону".

Юрій Бучко також розповів, що на умовах співфінансування завершили дорогу Шегині – Краковець, збудують шлях Смільниця – Хирів, Нижанковичі – Самбір.

Представниця програми транскордонного співробітництва Ольга Парасоцька говорить, що Львівщина є лідером за кількістю проєктів у програмі "Польща-Білорусь-Україна": "Якщо говорити про проєкти, які пов'язані з транспортною інфраструктурою, то всього в області є таких вісім. Вони мають бюджет понад 5 мільйонів євро. Звичайно, це кошти не такого масштабу, щоб зробити всі дороги, які хочемо, але такими невеликими кроками зрушимо з місця".

Якщо продовжити тему транспортної інфраструктури, то це єдиний проєкт програми "Польща-Білорусь-Україна", який реалізує об'єднана територіальна громада. Виконавча директорка Асоціації "Єврорегіон – Карпати – Україна" стверджує, що в контексті реформи децентралізації це є добрим показником: "Дуже шкода, що об'єднана територіальна громада не зможе як окрема юридична особа говорити про те, як вона реалізувала транскордонний проєкт. Бо вона стане частиною Добропільської міської ради. Для ОТГ це справді був виклик. Я сподіваюся, що ця дорога не лише служитиме мешканцям прикордоння, а завдяки співпраці з польськими колегами нам за 14 хвилин вдасться побувати в Перемишлі. Для цього проєкт і реалізували".

Будувало дорогу приватне підприємство "Мегапромбудімпекс". Його керівник Олег Білас розповідає, що вони облаштували пішохідні зони, бордюри, освітлення та відеонагляд.

Додамо, що асоціацію органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна" створили 2007-го як першу в Україні об’єднувальну самоврядувальну ініціативу. Її місією є формування політики розвитку Карпат на підставі мережевої співпраці публічного, приватного та неурядового секторів.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.