Сьогодні Дім Франка почав святкувати своє 80-річчя

Ювілейні урочистості триватимуть два місяці.

Сьогодні відкриттям артпроєкту "Frankolaboratorium 2.0. Відродження" (куратор Василь Одрехівський) практично розпочинається програма заходів до 80-річчя музею Франка, який відкрився у Львові 10 жовтня 1940 року і чиїм першим директором став наймолодший син письменника Петро Франко, інформує "Еспресо.Захід".

Ще коли такий арт-проект відбувався уперше ( а провадиться він у співпраці з Львівською національною академією мистецтв) десь років зо три тому, директор Дому Франка Богдан Тихолоз коротко сформулював кілька запитань, які окреслили і мету проекту: «Що таке музей? ‒ Звалище старожитностей чи простір актуальної культури? ‒ Хто такий Франко? ‒ Памʼятник, застиглий на постаменті, чи наш живий сучасник, відкритий до діалогу? ‒ Що таке Музей Франка? – Вівтар культу «великого Каменяра» чи простір живої памʼяті, живої творчості, живого спілкування? Зрештою, Саркофаг чи Дім?». Тоді за допомогою відео-арту, інсталяцій, цифрового мистецтва тощо було створено 30-арт-проектів, які ставили за мету зробити простір Дому Франка більш динамічним та стимулювати по-новому прочитувати наявні артефакти.

Сьогодні у "Frankolaboratorium 2.0. Відродження" бере участь коло двадцяти молодих митців, які реалізують у просторі Дому Франка стільки ж проєктів. Представлення творчих думок митців – насправді різні, але головне, що  передбачають також  перформенси, які творитимуться тут і зараз. Варто сказати, що "Frankolaboratorium 2.0. Відродження" відбувається у Домі Франка у рамках іншого проєкту "Музей людей, Дім, Храм. Форум", який покликаний накреслити основні шляхи і способи, щоб повернути людей до музею, а музей до людей і який став одним з переможців основного конкурсу "Фокус на культуру".

Варте уваги, що  ювілейні урочистості триватимуть упродовж двох місяців. Тобто ідеться про концерти, наукові семінари, виставки, тематичні авторські екскурсії, перформанси й інші цікаві та змістовні речі, що змінюватимуть одні одних у Домі Франка аж до 26 листопада. Як варте уваги і те, що одним із перших, хто привітав музей Франка з 80-літтям, став давній і щирий друг музею, поет, перекладач, громадський діяч, Герой України Дмитро Павличко.

Фото з Facebook-сторінки Дому Франка та Богдана Тихолоза

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал