Обласна "швидка" Львівщини отримала 12 спецавто екстреної медичної допомоги
10 з них закуплені за кошти Національної служби здоров'я, а дві – програми підтримки медицини у Турківському районі.
Про це "Еспресо.Захід" повідомили у пресслужбі ЛОЦЕМД МК.
Сьогодні, 6 жовтня, Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф отримав 12 спеціалізованих автомобілів екстреної медичної допомоги.
Десять автівок закуплені за кошти Національної служби здоров’я України за COVIDівським фондом, дві – коштом програми підтримки екстреної медичної допомоги від громади Турківського району.
Відзначимо, що Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф залучений до боротьби з коронавірусною інфекцією. Тут працюють спеціальні бригади, які виїжджають на виклики людей з підозрою на коронавірус.
На початку вересня стало відомо про те, що медики отримають 12 спеціалізованих автомобілів типу В на базі Citroen Jumper. Один такий автомобіль коштує 1,96 млн грн. Транспорт укомплектований ношами для транспортування пацієнта, одним кисневим балоном на 2 тис. літрів та портативним балоном на 400 літрів. Для підтримки дихання також будуть дихальні мішки, ларингоскопи для обстеження гортані та аспіратори.
До комплектації "швидкої" також входить обладнання для діагностики: апарат для вимірювання кров’яного тиску, портативний монітор пацієнта, глюкометр для вимірювання рівня глюкози в крові тощо. А також обладнання для першої медичної допомоги − дефібрилятор у випадку порушення серцевої діяльності, небулайзер для інгаляційної терапії, електрокардіограф, шприцевий насос тощо.
Ще вісім "швидких" у цього ж виробника замовляють медики Буковини.
Як повідомляють "Наші гроші. Львів", ТОВ "Автоспецпром" належить до групи компаній Германа Фісталя, основним напрямком якої є виробництво та продаж медичних товарів (ТМ Medicare). Упродовж 2019-2020 років компанія "Автоспецпром" отримала державних замовлень на 1 млрд грн.
Компанія "Автоспецпром" фігурує в низці кримінальних проваджень щодо неякісної сертифікації автомобілів. Наприклад, цьогорічне провадження стосується недобросовісної поставки 42 автомобілів швидкої допомоги у Тернопільській області. Слідчі зазначають, що фірма з порушеннями переобладнала вантажівки Citroen Jumper під автомобілі швидкої допомоги, а посадовці обласної ради перерахували за них кошти. Порушення переоснащення "швидких" стосувалися сертифікації на відповідність вимогам ДСТУ.
Водночас у фірмі "Автоспецпром" зазначають, що їхні автомобілі відповідають вимогам українського законодавства. Воно, переконана компанія, не містить жодних вказівок чи обмежень щодо типів шасі, на базі яких можуть виробляти автомобілі швидкої допомоги.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе