У Львові розповіли, чи потрібен місту садівничий

Зараз у місті є 32 парки, 12 з який належать до природоохоронних об’єктів.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Сьогодні, 18 вересня, у львівському парку Івана Франка відбулася лекція "Чи потрібен місту садівничий". Спікеркою стала начальниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради Олександра Сладкова. Вона зазначила, що найбільше парків почали створювати у Європі в XIX столітті, оскільки постало питання гігієни міста. До слова, парк Франка (який колись називали Єзуїтським), у якому відбулася подія, вважають найстарішим муніципальним парком України.

Олександра розповіла про видатних садівничих, імена яких ми знаємо сьогодні – це Йозеф Маєр, Карл Бауер, Арнольд Рерінг, Генріх Швецький-Вінецький. Вона зазначає, що саме Рерінг є автором концепції безперервного парку. Йдеться про те, що з коли закінчується одне зелене насадження, то можна з легкістю перейти до іншого: "Центр Львова є в улоговині. Пагорби в місті не такі великі, але їх багато. Плоскі ділянки забудовувати легко, а з горами є складніше. І ті території лишалися природними. І Рерінг побачив тут можливість створити такі території. Звісно, що головною намистиною є Стрийський парк, з якого можна перейти до Залізної Води, потім до Снопківського, далі на Погулянку. З Погулянки в Личаківський, а звідти до Знесіння".

Зараз лише починають вивчати спадщину садівників. Спробував систематизувати все професор Володимир Кучерявий у книзі "Сади і парки Львова".

"Догляд за парками наразі зведений просто до прибирання сміття і косіння трави. Якщо навіть привозять нові дерева, то їх просто висаджують хаотично. Тобто ніхто не робить композицію і навіть не думає про це. Висаджують їх прибиральники, а не навіть ті, хто займається стрижкою і доглядом за деревами. І от зараз парк Франка наче в дуже непоганому стані. Це є хороший спадок. Але він виглядатиме ще краще, якщо тут буде професійний садівник, який опікуватиметься парком і рослинами. Планувати все потрібно на рік, на десять років наперед. І так ми матимемо великого садівничого. Бо великий садівничий не може взятися нізвідки", – розповідає начальниця управління екології. Жінка зазначає, зараз у планах міста є створення робочих місць для людей, які опікуватимуться парками.