live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З українських лікарень викорінюватимуть зневажливе ставлення до пацієнта


фото: Shironosov/Thinkstock
Українські експерти громадського здоров'я за підтримки Канадського Фонду Місцевих Ініціатив ініціюють проєкт "Сприяння впровадженню принципів гідності людини у лікарнях ". Серед пілотних областей, де першими впроваджуватимуть зміни – Львівська.

Про це повідомляють в організації PH Capital. Public Health Experts, передає "Еспресо.Захід".

Важко знайти українця, який відвідуючи лікарню, не відчував би дискомфорту. При обстеженні можуть бути присутні люди, які не мають стосунку до його лікування. Питання здоров'я, які людина воліла б обговорити віч-на-віч зі своїм лікарем, може обговорюватися при сторонніх. Спілкуючись із пацієнтом, лікар може підвищувати на нього голос, поводитися зверхньо або одночасно займатися іншими справами. Лікар може не пропонувати альтернативних варіантів лікування, позбавляючи тим самим пацієнта права вибору. Або ж дискримінувати його за статтю, віком, соціальним статусом чи іншими ознаками. А замість слів підтримки - "підбадьорити" хворого стандартною фразою "всі терплять, і ти потерпиш!"  

Це все є порушенням гідності людини і такі випадки в українських лікарнях, на жаль, не є поодинокими. Подібне ставлення до пацієнта – "спадок" з радянських часів, з яким настав час нарешті попрощатися.

"Якщо не ми самі, то хтось із наших близьких проходив лікування у стаціонарі. Кожен із нас старається потрапити у лікарню "по знайомству", "задобрити" медиків подарунками чи грошима. Попри це, у медзакладі обов'язково знайдеться хтось, хто нам нагрубить. Але з такою ситуацією не хочуть миритися не лише пацієнти, а й абсолютна більшість лікарів та медсестер, які також хочуть працювати у "людських" умовах", - розповіла у коментарі "Еспресо.Захід" співзасновниця PH Capital. Public Health Experts, експертка з соціальної політики та охорони здоров'я Наталія Кириченко.

  Реформи системи охорони здоров'я покликані зламати старі схеми. Тепер пацієнти на власний розсуд можуть обирати лікаря і лікувальний заклад. Своєю чергою лікарням фінансово вигідно, щоб їхні пацієнти були задоволені не лише якістю наданих медичних послуг, а й "людським" ставленням до них. Виграють ті медичні заклади, які першими це зрозуміють і докладатимуть зусиль, щоб покращити ситуацію.

Неприбуткова організація PH Capital. Public Health Experts за підтримки Канадського Фонду Місцевих Ініціатив розпочинає проєкт "Сприяння впровадженню принципів гідності людини у закладах охорони здоров’я через розробку і пілотування методичних рекомендацій". До кінця серпня експерти громадського здоров'я проведуть пілотне опитування 70 пацієнтів у м. Київ, ознайомляться з міжнародними практиками і на конкурсних засадах оберуть три лікарні у трьох областях – Дніпропетровській, Київській та Львівській (заявки на участь можна подавати до 3 вересня). Далі проведуть опитування 210 пацієнтів трьох пілотних лікарень і розроблять проєкт методичних рекомендацій, обговорення яких відбудеться на круглому столі. З листопада по грудень відбуватиметься навчання місцевих координаторів, семінари для персоналу, онлайн-консультації, візити у лікарні та розробка допоміжних інструментів. Наступний крок – фіналізація методичних рекомендацій і проведення вебінарів та консультацій спеціалістів з інших медичних закладів, які виявлять бажання долучитися до цієї ініціативи, а також робота з центральними органами влади, управлінцями і лікарнями з інших регіонів, які захочуть впровадити у себе новий досвід.

 

"Не ставимо за ціль навчити медиків, - каже Наталія Кириченко. - Хочемо спільно з ними розробити методичні рекомендації для всіх лікарень України. Перевагу надаватимемо багатопрофільним лікарням, де є мінімум 7-8 відділень і проводяться хірургічні втручання. Нам важливо, щоб ці рекомендації не залишилися лише на папері, щоб медзаклади ними офіційно користуватися. Тому плануємо залучити до конкурсного відбору і подальшої роботи над проєктом та імплементації змін Національну службу здоров'я України, Міністерство охорони здоров'я та Офіс Президента".    

"Великого напливу заявок не чекаємо, - зізнається співзасновниця PH Capital. Public Health Experts, - оскільки цей проєкт не передбачає великої кількості "плюшок" (будемо опитувати пацієнтів цих лікарень, ця інформація буде публічною і т.д.)".

Проте в організації переконані, що українські медики все ж таки ним зацікавляться, адже це дозволить покращити якість медичних послуг (відповідно, результати лікування і рівень задоволення пацієнтів) та робочу атмосферу у колективі, а у середньостроковій перспективі – допоможе медзакладу підвищити його доходи.    

  

 

Все по темі

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

23 лютого, 2021 вівторок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати