У Сокільниках під Львовом більшість елітних маєтків звільнили від сплати податку на нерухомість
У селах Сокільницької громади, у яких мають маєтки чимало депутатів, суддів та бізнесменів, вирішили оподатковувати лише будинки, площа яких понад 500 кв. м
Село Сокільники, яке фактично зливається зі Львовом, останніми роками активно забудовується як багатоповерховими житловими комплексами, так і розкішними особняками, могло б отримувати чималі надходження від податку на нерухомість. Адже відповідно до Податкового кодексу, такий податок до місцевих бюджетів платять ті, хто має квартиру, площею понад 60 кв.м, та будинки понад 120 кв. Однак, на запит "Еспресо.Захід" у ГУ ДПС у Львівській області повідомили, що ставка податку на житлову нерухомість у Сокільницькій громаді не встановлена.
"Ми вирішили звільнити жителів від сплати податку на нерухомість. Податок платять лише ті, хто має справді великі площі, – квартири понад 300 кв. м та будинки понад 500 кв. м. Вони платять фіксовану ставку – 25 000 грн на рік", – повідомив "Еспресо.Захід" голова Сокільницької громади Тарас Сулимко.
Для усіх інших фізичних осіб, що мають житлову нерухомість у громаді діє ставка податку на нерухомість 0%
Таким чином, більшість власників розкішних маєтків взагалі не сплачують податок з нерухомості до бюджету громади. Адже, скажімо, нардеп від Слуги народу Орест Саламаха має у Сокільниках має будинок на 247 кв. м, а його дружина Анна Саламаха – на 400 кв. м. Голова Галицького райсуду Львова Ірина Волоско має у Сокільниках будинок на 357 кв. м. Та що там казати, за мірками Сокільницької громади навіть соратник Медведчука Тарас Козак, який є уродженцем цього села, має скромний будиночок на 330 кв. м.
"Сокільницька громада – багата, може собі дозволити не брати податок на нерухомість. На території нашої громади є 8 АЗС, які дають значні надходження до бюджету, – каже голова ГО “Зручна громада” Уляна Солонюк. – Звичайно, особливість Сокільницької громади у тому, що тут багато великих приватних будинків. І не обов’язково там живуть багаті люди. Просто колись так будували – коли батьки збудували, сподіваючись, що житимуть там з дітьми та онуками, а діти повиїжджали. А вони лишились самі у величезних будинках, які проблематично опалити. Але є багато нових будинків, багато квартир. Тому, як на мене, податок на нерухомість має бути, особливо для нового житла, але обов’язково треба враховувати майновий стан людей".
- Актуальне
- Важливе