У Львові врятували дівчинку з Хмельниччини з рідкісною аутоімунною недугою
Львівські нейрохірурги врятували від рідкісної аутоімунної недуги 8-річну дівчинку з Хмельниччини, видаливши півкулю головного мозку
У Львові врятували дівчинку з Хмельниччини з рідкісною аутоімунною недугою
Про це повідомила платформа Української біржі благодійності, інформує Еспресо.Захід
Львівські нейрохірурги дитячої лікарні Святого Миколая врятували 8-річну дівчинку з Хмельниччини, яка страждала на рідкісну аутоімунну недугу. Це захворювання провокувало у дитини судоми та викликало сильний головний біль. Лікарі успішно видалили Златі півкулю головного мозку, що було єдиним способом дівчинці допомогти.
Як розповіли на платформі Української біржі благодійності, епілептичні напади у дитини почалися три роки тому — спершу з судом у лівій ніжці. Згодом стан Злати все погіршувався, а лікарі діагностували їй вкрай рідкісну аутоімунну недугу — запальне захворювання головного мозку, яке називається “енцефаліт Расмуссена”. За цієї хвороби імунна система атакує одну з півкуль головного мозку. У випадку Златусі — праву.
Неврологи призначили Златусі протисудомні препарати, але вони геть не допомагали. Хвороба прогресувала. Епілептичні напади траплялись від 20 до 40 разів на день. Аби уповільнити розвиток хвороби та припинити судоми, нейрохірурги виконали функціональну гемісферектомію. Вони від’єднати праву півкулю мозку від лівої, виконали рідкісне втручання — функціональну гемісферотомію.
Операція допомогла і напади припинились, півтора року все було добре. Допоки Злату не почали турбувати головні болі та блювота. МРТ показало: відʼєднана права півкуля мозку дівчинки атрофується. Хвороба прогресує. Часті епілептичні напади повернуться. Єдиний спосіб допомогти Златі — повністю видалити уражену півкулю.
Нині найбільша потреба нейрохірургів лікарні Святого Миколая - це електронейроміограф, який допомагає в швидкому та ефективному аналізі щодо потреб та вимог проведення нейродіагностичних процедур, для оцінки функціонального стану нервів та мʼязів, як при неврологічних захворюваннях так і при травматичних ураженнях опорно-рухового апарату. Це дуже допоможе лікарям допомагати маленьким пацієнтам зі всієї України. Тільки за минулий рік діагностики та лікування потребували більше 1000 дітей з епілепсією та іншими хворобами нервової системи.
У Львові врятували двомісячну дівчинку, яка не могла дихати і два тижні перебувала на апараті штучної вентиляції легень.- Актуальне
- Важливе