Сім компаній, зареєстрованих у Львові, потрапили до списку санкцій РНБО
Серед 86 компаній, які потрапили до нового санкційного списку Ради безпеки та оборони, сім підприємств зареєстровані у Львові
Відповідно до указу, що оприлюднений на сайті Офісу президента, на три роки запровадили санкції до семи львівських підприємств. При чому більшість з них уже були під санкціями з 2021 року.
Що саме стало причиною запровадження санкцій, в указі не зазначено. Однак відповідно до даних, що доступні у системі YouControl, стає зрозумілим, що ці компанії були фігурантами різних кримінальних розслідувань.
ТОВ "Грумбо" зареєстроване 28 грудня 2020 року у Львові за адресою Городоцька, 224. Підприємство належить львів’янину Андрію Юру. Основний вид діяльності – діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами. За цією ж адресою ТОВ "Магнез", зареєстроване у жовтні 2020 року. Власником вказаний львів’янин Владислав Олексюк, а компанія офіційно займається оптовою торгівлею одягом та взуттям. 28 грудня 2020 року на Конюшинній,10 було зареєстроване ТОВ "Фючерайз”, власником якого є Ігор Огоновський. Основний вид діяльності – діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами.
При цьому ці три компанії є фігурантами одного кримінального провадження. Відповідно до даних у Єдиному реєстрі судових рішень, ці компанії підозрюють у приналежності до конвертаційного центру, що діяв на території Рівненщини та Львівщини.За результатами досудового розслідування, це була група "спеціально створених комерційних структур з ознаками фіктивності, які надають суб`єктам підприємницької діяльності реального сектору економіки (у тому числі тим, які постачають товари, виконують роботи за бюджетні кошти) послуги з мінімізації податкового навантаження, завищення валових витрат, конвертації грошових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій, незаконного формування податкового кредиту та відшкодування податку на додану вартість, а також послуги з відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом”, – йдеться в ухвалі суду.
28 грудня 2020 року на Конюшинній, 2 Б зареєстроване також ТОВ "Воллі Вест”, яке належить львів’янці Софії Бокало. Основний вид діяльності – діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами. Ця компанія також була у санкційному списку з 2021 року і навіть через суд намагалась оскаржити указ президента, яким запровадили санкції.
ТОВ "Імперопт торг" було зареєстроване 26 листопада 2020 року з таким самим КВЕДом – діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами. Його офіційний власник – мешканець Хмельниччини Ігор Лавров. Компанія була фігурантом розслідування схеми ввезення на митну територію України товарів широкого вжитку (текстилі вироби, одяг, білизна, взуття) турецького виробництва із заниженням митної вартості.
ТОВ "Експром торг" було зареєстроване на Керченській, 8 на львів’янку Олександру Данилюк з таким же видом діяльності. Ця компанія також намагалась оскаржити указ президента про введення санкцій через суд. Назва ТОВ також фігурує у рамках кримінального провадження щодо групи осіб, які використовуючи підконтрольні фірми завдали майнових втрат Державному бюджету в особливо великих розмірах та спричиняють шкоду національним інтересам України.
ПП "Магістар-СГ" – найстаріше з переліку тих, хто потрапив до санкційного списку. Воно було зареєстроване у червні 2018 року на вул. Навроцького, 33. Основний вид діяльності – діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами. Власником є львів’янин Юрій Мохнач. Підприємство також оскаржує в суді рішення про санкції, введені у 2021 році.
- Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо запровадження персональних санкцій проти 86 компаній та 7 фізичних осіб.
- Актуальне
- Важливе