Не вистачає ні на добудову сміттєпереробного, ні на ліфти: у Львові затвердили бюджет розвитку – 2024

У 2024 році у Львівській громаді вдасться завершити лише декілька з розпочатих проєктів, оскільки розмір бюджету розвитку недотягує навіть до половини торішнього

Про це йшлось під час обговорень проєкту бюджету розвитку у Львівській міській раді, повідомляє "Еспресо.Захід".  

"Ми заклали 1 млрд  грн на виконання заходів національного спротиву, тому сума коштів, яка у нас підлягала розподілу, є доволі малою, особливо у порівнянні з бюджетами попередніх років. Це 739 млн. В ту суму у нас входять 113 млн грн  боргів", – заявила  директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Інна Свистун.

За її словами, розмір цьогорічного бюджету розвиту – лише 42% від розмірів бюджету розвитку-2023. Зокрема, на гуманітарний блок виділили 341,8 млн грн, 253 млн – на житлово-комунальний, 83 млн – на містобудування та  60 млн – інші видатки.

"Наші пріоритети: центри для ветеранів, центри патріотичного виховання, аварійно-відновлювальні роботи (насамперед на Стрийській та в освітніх закладах)та облаштування приміщень для реабілітації поранених на надання медичних послуг", – каже Інна Свистун. 

Загалом у бюджеті розвитку наразі лише декілька проєктів, на які закладені достатні суми. Серед них добудова школа у Брюховичах (виділили 20 млн грн) та ремонт та утеплення фасадів лікарень 1-го ТМО на вул. Навроцького, 24 та вул. Пилипа Орлика, 4 (на них передбачили по 5 млн) На ці три проєкти є великі суми грантових платежів, тому місто виконує свою частину співфінансування.

Натомість на будівництво сміттєпереробного заводу, яке мали завершити ще у 2023 році, заклали лише 50 млн грн. За словами Інни Свистун, цих коштів не вистачить, аби добудувати його у 2024 році.

Водночас депутат міської ради від "Самопомочі" Андрій Шевців заявив, що у бюджеті не передбачили кошти на програми співфінансування розподілу електроенергії у будинках та на ліфти. За його словами, навіть у програмах співфінансування, де 90% сплачують мешканці, і лише 10% міськрада у бюджеті не заклали кошти.

Депутатка від "Європейської солідарності", Ольга Посипанко звернула увагу, що у Львові у досі є вулиці, де нема каналізації, однак коштів на їх каналізування також не передбачили.  

При цьому міський голова Львова Андрій Садовий заявив депутатам, якщо вони мають пропозиції виділення коштів на ті чи інші програми чи проєкти, то відразу мають пропонувати, де ці кошти взяти. Він також не виключив, що місту доведеться залучати нові кредити на важливі проєкти.