Не страшно щось не встигнути зробити – страшно не робити, - Оксана Грабовська
Львівська композиторка та художниця Оксана Грабовська показала свій живопис у Музеї етнографії та художнього промислу у Львові
Про це інформує Еспресо.Захід
У Музеї етнографії та художнього промислу відкрилася виставка живопису "Зірвані квіти" Оксани Грабовської – уже третя персональна в творчій біографії цієї авторки. Начебто все просто: кожен художник час від часу показує свої здобутки. Однак у випадку Оксани Грабовської це і складно.
Музикантка, композиторка, кандидатка мистецтвознавства Оксана Грабовська ніколи спеціально не вчилася малювати. Та й загалом не малювала. А раптом після захисту дисертації бажання спробувати відтворити уявні образи за допомогою олійних фарб стало настільки сильним, що вона здалася.
"Мені завжди бракувало розмаїття, - говоримо з Оксаною Грабовською напередодні. – Так у моє життя прийшло віршування, а згодом і живопис. Як науковець, я спробувала заглибитися в його теорію, дослідити течії, стилі, а потім відчула, що не хочу обмежувати себе якимись творчими рамками, а хочу просто малювати".
Те, що саме вона малює, дотичних до мистецтва людей справді дивує. Адже її роботи – це не змальовування реальних краєвидів чи натюрмортів, а творення власного світу, цікавих символічних образів, наповнення своїх картин глибшим, ніж може видатися спочатку, змістом. Якщо зважити, що Оксана Грабовська визнана у 2020 році найкращою композиторкою на Міжнародному конкурсі "Golden time talent", що проходив у Великобританії, як і на те, що є творчим керівником квінтету "Маски" та організовує цікаві музичні проєкти, просто дивує, де бере сили і - головне - час ще й на живопис.
"Намагалася ніколи нічого не робити штучно, - каже Оксана Грабовська. – Хочеться малювати – малюю, а ні, то займаюся тим, у чому на дану мить відчуваю найбільшу потребу. І це не обов’язково завжди музика. Коли твориш, як дихаєш, то й інші обов’язково це відчують".
Це вже сьогодні, гортаючи минуле, Оксана Грабовська думає, що непрямо вплинула на її бажання малювати подруга, яка тоді вчилася на художницю, а вже давно живе в Іспанії і працює там як митець. Інша справа, що подруга захоплювалася батиком, а Оксану Грабовську потягло у живопис. Та, зрештою, це не вельми вдячна справа, дошукуватися, чому склалося так, а не інакше.
"Зірвані квіти" у Музеї етнографії та художнього промислу – це нова історія дивовижної людини, доцентки кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Оксани Грабовської, де вона в поетичній, художній та музичній формі спробувала відтворити настрої та емоції, які прожила за рік. І спробувала відтворити не сама, а організувавши театрально-художньо-музичну атмосферу міфів і реальності за допомогою Софії Соловій, Юлії Маківничук, Наталії Лісової, Юрія Чекова, Надії Паращук, Володимира Заціхи, Анни Гуріної та Дениса Маркевича. Цей концерт став благодійним: збирали кошти на ЗСУ (а конкретно на певні потреби 63 окремого батальйону 103 бригади ТРО). По завершенні дійства Оксана Грабовська повідомила – на важливу справу кошти зібрано.
- Відомі музиканти скликають у Центр Довженка у Львові підтримати ЗСУ
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе