"Нападки на українську мову продиктовані комерційним інтересом і бажанням Зеленського сподобатися Путіну", – В’ятрович
Нинішня влада є одним із джерел та ініціаторів підходів, метою яких є зупинити дію закону про функціонування української мови як державної. А рішення протягнути в парламенті черговий законопроєкт, який відтермінував би набуття чинності статті цього закону про обов’язковий переклад фільмів українською мовою (цього разу – начебто через карантин), ухвалювалося на Банковій.
Про це народний депутат України (фракція "Європейська солідарність") Володимир В’ятрович сказав у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким" на каналі "Еспресо".
Він вважає, що для ініціаторів зупинка дії норм цього закону має подвійний сенс. По-перше, це бажання продовжувати заробляти на російськомовному продукті. З іншого боку, це відповідає їхнім внутрішнім поглядам, тому що це люди, сформовані в російській культурі, які є російськомислячими.
"Він (Зеленський. – Ред.) як людина, яка заробляла на російській мові, російськомовному продукті, працює з оточенням, яке хоче й надалі працювати так, як завжди, без жодних змін. Зокрема й ці люди спонукали його до того, аби запустити такі рішення, які вилилися в цей законопроект", – зазначив В’ятрович.
Він додав, що не відкидає також третього сенсу – бажання сподобатися Путіну. Так, нардеп нагадав, що близько місяця тому, коли активно йшлося про ймовірну зустріч із Путіним Зеленський на запитання, чи готовий він розглядати питання мови на цій зустрічі, буквально відповів "Да пожалуйста"!
А це свідчить про настільки сильне намагання Зеленського сподобатися Путіну, що "він готовий розглядати з представником не просто іншої держави, а держави-агресороа, внутрішньополітичні питання, та ще й ті, які є базовими для української ідентичності", – наголосив В’ятрович.
Щодо того, чому депутати із Західної України, зокрема й зі Львівщини, де начебто розуміють важливість української мови, підтримали спробу відтермінувати на невизначений термін таку важливу норму закону, В’ятрович зазначив: "Для мене це є додатковим доказом того, що ініціатива була безпосередньо Зеленського. Ми можемо тішитися, що в партії "Слуга народу" є різні позиції, проте це діє до міри, поки в цьому нема зацікавлення безпосередньо Зеленського. Коли ж іде чіткий сигнал з Банкової, абсолютна більшість цих людей не готова сказати йому "ні".
"Він по-більшовицькому повівся з цими людьми, підняв їх, так би мовити, "з грязі в князі" й у такий спосіб заручився їхньою абсолютною лояльністю, Тому не варто сподіватися, що їхні погляди, сформовані в родинах чи в освітніх закладах, які вони закінчували, зможуть стримати їх від таких рішень", – додав народний депутат.
Він переконаний, що в цій ситуації мали б діяти мешканці тих регіонів, яких представляють "слуги": "Вони мали б показати, що їх обурює позиція тих, хто нібито представляє їх інтереси. Зокрема, це мали б зробити мешканці Тернопільщини, Івано-Франківщини та Львівщини".
Володимир В’ятрович не відкидає, що до 16 липня "Слуги народу" можуть спробувати протягнути черговий русифікаторський законопроєкт, адже такими спробами супроводжується кожен етап впровадження закону про функціонування української мови як державної. На його переконання, це свідчить, що закон "дуже правильний і потрібний для Української держави, але, на жаль, не для керівництва цієї держави". Відтак не можна сподіватися, що нападки припиняться, доки не зміниться влада.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе