"На цих посадах мають бути люди, які дбають про Україну": як військові та волонтери реагують на звільнення заступників міністра оборони України
Воїни та волонтери також наголошують, що потрібно зважати на бекграунд тих, хто прийде на місце звільнених
Військові й волонтери висловили свою думку журналістці "Еспресо.Захід".
Сьогодні стало відомо про звільнення усіх заступників міністра оборони України Рустема Умєрова. Військові й волонтери висловили свої думки щодо таких перестановок у міністерстві.
Зокрема, військовий Антон Петрівський вважає, що новий міністр передовсім хоче сформувати власну команду.
"Це рішення зумовлене не стільки якимись конкретними недопрацюваннями заступників, скільки намаганням нового міністра оборони сформувати власну менеджерську команду, – каже Антон Петрівський. – Очевидно, що це стала практика не лише в Україні. Інше питання, наскільки нові заступники якісно виконуватимуть свої функції. Для того, щоб це побачити, потрібен час. Ну, і важливо промоніторити бекграунд нових заступників, щоб на посади не зайшли люди, для яких Україна і війна є другорядними мотивами перебування на посадах".
Військова Ольга Біщук переконана: якщо йдеться про перезавантаження міністерства, то це добрий знак.
"Я думаю, якщо це дійсно перезавантаження міністерства, це хороший знак. Головне, щоб це не була піар-акція для українців, – наголошує Ольга Біщук. – Все залежатиме від роботи очільника Міноборони Рустема Умєрова. Поки що про нього я нічого не можу сказати, тому що він тільки прийшов на цю посаду. Все покаже час. І те, хто саме звільнених заступників замінить. Кожен обирає помічників собі зі схожим баченням та ідеями. До речі, ми зараз зможемо побачити, хто саме стоятиме разом з очільником Міноборони, це теж багато про що нам скаже й покаже. Суть у тому, що на цих посадах мають бути люди, які дбають про Україну, а не про власний піар, і грамотні у сфері оборони".
Має надію на те, що це не просто ротація, і військова Ірина Коваленко.
"Кажуть, Маляр звільнили. Маю надію, це не звичайна ротація – заміна одних некомпетентних і хамів на інших, – написала військова на своїй сторінці у фейсбук. – Дуже хочеться мати крихту надії, що все ж на їхні місця стануть люди, котрим бодай трішки болить за країну".
Про відповідальність такого рішення каже волонтерка Уляна Кузик. Вона займається забезпеченням добровольчого українського корпусу "Правий сектор".
"В управлінні країною та її захисті не існує простих рішень. Звільнення всіх заступників Міноборони є кроком, який вимагає глибокого аналізу та обґрунтування, – переконана волонтерка. – Нам слід розглядати це не лише як ізольовану дію, а як частину більшого стратегічного плану. В умовах, коли безпека нашої країни є пріоритетом, рішення мають бути ухвалені з відповідальністю та розумінням наслідків".
Зміни в Міноборони: що відомо
5 вересня, Верховна Рада України підтримала відставку Олексія Резнікова з посади міністра оборони України. За словами президента Володимира Зеленського, Міністерство оборони потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством в цілому.
Днем пізніше нардеп Олексій Гончаренко повідомив, що після звільнення Резнікова троє його заступників також написали заяви на звільнення. Зокрема, йшлося про Володимира Гаврилова, Віталія Дейнегу й Андрія Шевченка. Проте цю заяву Дейнега. Він зазначив, що певна кількість людей в Україні бажає його відсторонення з посади, бо він "стоїть кісткою в горлі цілому клубку дуже різних інтересів".
6 вересня Верховна Рада України погодила призначення Рустема Умєрова міністром оборони. Раніше він обіймав посаду голови Фонду держмайна.
За словами нового міністра, на чолі Міноборони він планує запроваджувати стандарти НАТО й цифровізувати військовий облік, включно з ВЛК.
У понеділок, 18 вересня, Кабінет Міністрів України звільнив з посади усіх заступників міністра оборони, а також держсекретаря міністерства.
- Актуальне
- Важливе