На Тернопільщині завершили зйомки циклу "Жива УПА. Тернопільщина"

Команда "Сектор Правди" у партнерстві з тернопільським телеканалом і за підтримки Українського культурного фонду зняли чотири документальних телепередачі про учасниць Других Визвольних змагань з Тернопільщини. Це зв'язкові Романа Шухевича – Галина Дидик і Марта Пашківська, та медсестра Ванда Горчинська й зв'язкова Галина Кравчук.

Про це "Еспресо.Захід" розповіла режисерка Марія Яремчук.

"Жива УПА. Тернопільщина" –  це 4 теленариси про жінок, роль яких у війні часто залишається недооціненою, – каже Марія Яремчук. – Усі вони проживають і проживали на Тернопільщині". 

Проводили зйомки в Копичинцях, Ланівцях, у рідному селі Галини Кравчук – селі Гніздичне, яке ветеранка вперше за 20 років відвідала. Окремі епізоди знімали на батьківщині Марти Пашківської – Борщові, та в Бережанах, звідки Галина Дидик.

Фото: Громадське
За словами режисерки, сам проєкт "Жива УПА" виник 2016 року. Спочатку команда "Сектор Правди" розпочинала як військові журналісти на базі добровольчого батальйону. Потім їм запропонували взяти інтерв'ю у ветерана УПА Ореста Васкула. Він розповів їм неймовірно цікаву історію свого життя, і тоді вони зрозуміли: статті буде замало – потрібно знімати документальний фільм.

"Таким чином у нашому доробку вже три фільми про героїв-упівців. Крім того, цього року за підтримки Держкіно України ми зняли четвертий фільм, "Марія" – про українську літераторку, учасницю національно-визвольних змагань, членкиню ОУН Марію Штепу. Він вийде в жовтні", – додала Марія Яремчук. 

На всіх зйомках циклу "Жива УПА" ветерана чи ветеранку втілює актор, який розповідає історію героя. 

Фото: Сектор Правди
"Ми намагаємося максимально не змінювати пряму мову розповідача. Тому все виглядає природно. Доповнюємо історію фотографіями, хроніками й архівними матеріалами. І власне виходить така ілюзія, ніби інтерв'ю зняте з людиною десь у 40-х роках минулого століття у тому віці, місці та одязі, у якому він чи вона були", – зазначає режисерка. 

Наразі зйомки циклу "Жива УПА.Тернопільщина" фактично завершені. Відбувалися вони понад два тижні. Документальні передачі вийдуть на екрани тернополян у середині вересня. Кожна серія займатиме 30 хвилин. Завершити показ планують до Дня захисника України, 14 жовтня. Після цього серії будуть у вільному доступі. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.