![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Рівненщині розпочав роботу реабілітаційно-відновлювальний табір для ветеранів, які втратили зір
У зборах, які триватимуть упродовж двох тижнів, беруть участь дві групи ветеранів
Про це повідомила Рівненська обласна рада, передає "Еспресо.Захід".
З 12 листопада і упродовж двох тижнів у Рівному проходить черговий реабілітаційно-відновлювальний табір для ветеранів, які втратили зір. "Життя після війни" – таку назву має ініціатива, яку в різних містах України реалізовує громадська спілка "Сучасний погляд". Адресована вона тим захисникам, які на війні втратили зір.
Особливостями саме цих зборів є участь двох груп захисників. Перша – це ті, хто вже пройшов первинну реабілітацію під час попереднього табору. Вони опановуватимуть цілу низку дисциплін, серед яких – інтенсивні заняття з орієнтування та мобільності в місті, вивчення маршрутів, використання громадського транспорту, відвідування крамниць, приготування їжі, поглиблене навчання на ПК – тобто, все те, що є частиною повсякденного життя, розповіли в облраді.
Крім того, ветеранів навчатимуть основам професії масажиста та психолога, проведуть курси з громадської діяльності та фандрайзингу – як залучати ресурси для реалізації різних проєктів.
Тобто, цього разу ветеранів навчатимуть не лише побутовій адаптації, а й соціалізації в громадський сектор.
"Інша ж група – це ті, хто приїхали вперше. На них чекають оволодіння початковими навичками орієнтування у просторі, початковими навичками роботи зі смартфоном та персональним комп’ютером, вивчення навичок соціально-побутового самообслуговування, фізична терапія, робота з психологом", – йдеться у повідомленні.
Тренінг пройдуть і члени родин захисників: заняття із супроводу, облаштуванню простору, психологічні тренінги та інше.
Заняття відбуваються на різних локаціях, тож учасникам необхідно буде переміщуватися містом пішки або їхати громадським транспортом.
- До слова, у Львові понад 30 ветеранів отримали ваучери для власного бізнесу від міста.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)