На площі Ринок відкрили інтерактивну фотовиставку

З 19 до 23 серпня перед входом у Ратушу діятиме інтерактивна фотовиставка, створена в рамках соціального мистецького проєкту  "TRASH без меж".

 Вона присвячена екологічній проблемі, а також приурочена до Дня екологічного боргу. Про це "Еспресо.Захід" розповіла Юлія Паук, співзасновниця проєкту "TRASH без меж".

"З цих світлин фактично декілька років тому ми почали діяльність проєкту "TRASH без меж", – каже Юлія Паук. – Головна мета як виставки, так і всього проєкту загалом – зменшення кількості стихійних та санкціонованих сміттєзвалищ. Зараз, на жаль, 95 відсотків санкціонованих сміттєзвалищ України не обладнані потрібними системами, які виконували б збір фільтрату та відведення метану. Фактично, таким чином санкціоновані сміттєзвалища нічим не відрізняються від стихійних".

Виставка налічує 8 експозицій. Але біля Ратуші представлені лише 4 з них. Крім того, перейшовши за спеціальним QR-кодом, можна побачити "живу" світлину – її інтерактивність у реальному часі.

Фотосесію здійснювали біля Ясниського кар'єру, де розміщене стихійне сміттєзвалище, куди місцеві скидають весь непотріб. Звалище регулярно прибирають, але згодом ситуація повторюється. 

"Цими фото ми хочемо показати нашу контроверсійну реальність, на деяких світлинах зображені дівчата-українки, які показують красу природи: поля, безкраї ландшафти тощо. Насправді, такий образ найчастіше виникає, коли ми хочемо описати Україну, – додає Юлія. –  Натомість, якщо глянути позаду цих світлин, де представлені інші 2 експонати, то можна побачити, як люди знищують цю красу, викидаючи купи сміття. Таким чином закликаємо змінити ситуацію з відходами не завтра й не через декілька днів, а вже сьогодні". 

Зробити та встановити виставку вдалося за допомогою не байдужих людей, які надсилали кошти, щоб покрити витрати, робили вінки для дівчат на фото, навіть роздруковували світлини. Крім того, організатори виставки представлятимуть фото вже на використаних щитах для експозицій, які взяли у Львівській міській раді. 

"До всього ми стараємося підходити максимально свідомо, тобто не створювати нове сміття, якого і так достатньо", – коментує співзасновниця. 

До слова, "TRASH без меж" – це проєкт, якому майже 2 роки. Його діяльність спрямована на екологічно-культурну сферу. Спочатку засновники створювали відповідний контент до теми проєкту та проводили різноманітні експозиції. Зараз "TRASH без меж" переходить до більш реальних дій. До прикладу, організовує громадські сортувальні у Львові. Також допомагає популяризувати інші екоініціативи: разом з "Зеленим містом" вони створили величезну інформаційну кампанію для популяризації роздільного збору органіки в місті. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.