На Львівщині стратегічні об'єкти – лижеролерна траса, спорткомплекс та каналізації в селах, – волонтер

На Львівщині стратегічними об'єктами вважають лижеролерну трасу, спорткомплекс та каналізації в селах. А поруч з тим ОВА не може закупити для військових ноутбуки та принтери

Про це Святослав Літинський розповів у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".

"У нас стратегічний об'єкт у Львівській області є лижеролерна траса. Пріоритетно Львівська ОВА планувала туди виділяти кошти, – розповідає про закупівлі на Львівщині Святослав Літинський. – Добре, що конкретно цей тендер скасували. Наступний тендер - побудова спорткомплексу в Кам'янці – Бузькій на 117 мільйонів. Наступні – побудова в селах каналізації. Безумовно – це потрібна річ будувати каналізацію в селі, але це часом суми доходять до 100 мільйонів. Якщо це село жило принаймні всю незалежність без каналізації, то що зараз прийшов найкращий час зробити каналізацію? Обурливо дуже. Або капітальний ремонт дороги, який полягає в тому, що вони викопують каналізацію, яка є досить глибоко і засипають назад. І таким чином нову дорогу роблять. Безумовно це потрібно для господарства, але воно ще рік чи два точно може почекати. А поряд з тим мені показали листа від військової частини. Вони просили у Львівської ОВА купити кілька ноутбуків і принтерів. Відповідь - ми не можемо вам цього не купимо. У той час, коли 30 мільйонів гривень заплановано на побудову нового стадіону. Я не розумію чим керуються керівники, мене розриває зсередини". 

Волонтери у різних містах України знову вийшли на протести і сподіваються, що влада дослухається.

"Усі сподіваються на те, що центральна влада пріоритезує витрати і звідти будуть чітко виключені некритичні витрати, – наголошує Святослав Літинський. – Центральна, обласні, міські влади мають скасувати не критичні тендери, які вже оголошені, їх слід призупинити. І на ці гроші більше допомагати армії. Адже чим більше ми допомагаємо армії, тим менше наших друзів, знайомих загине.  Тому що вони будуть укомплектовані, зможуть виконувати свої обов'язки якісніше. Це по суті вибір стадіон чи життя сотень наших друзів. Ми дуже сподіваємося, що держава і міські та обласні організації пріоритезують свої витрати і скерують їх на захист держави. Мені здається, що центральна влада теж зрозуміла, що слід діяти і вже пропонує якісь кроки. Можливо вони бувають надто радикальними з погляду місцевих громад. До прикладу, Кабмін подав законопроєкт у Верховну Раду, щоб все ПДФО, яке отримано від військових та поліції скерувати на виробництво зброї. Особисто я вважаю такі пропозиції позитивні. Чи потрібно всі сто відсотків – не погоджуюся, можливо, треба шукати балансу, щоб частину залишати на місцях, але з чіткими критеріями на що можна виділяти кошти".