На Львівщині облаштували ізраїльський польовий госпіталь. Репортаж
Сотня медиків з Ізраїлю на волонтерських засадах працюватимуть у спеціально облаштованих наметах на базі однієї з лікарень. Обладнання та персонал привезли із собою.
Журналістка "Еспресо.Захід" бачила, у яких умовах працюватимуть лікарі.
Майже сотня медиків з Ізраїлю на Львівщині допомагатимуть пацієнтам. Нині в області на базі однієї із лікарень відкрили польовий госпіталь, де надаватимуть усю необхідну допомогу. Є окремі палати для жінок, чоловіків та дітей. За потреби в наметах можуть навіть проводити хірургічні операції.
Палата оснащені за сучасними стандартами. До прикладу, дитячий намет. У ньому комфортно, тепло і приміщення наповнене іграшками. А щоб дітлахам не було страшно при огляді та лікуванні, для них передбачили планшети з іграми та мультфільмами.
Серед бригади професіоналів – дитячий хірург Міхаель Сеул. Він родом з Києва, тут навчався, але дванадцять років тому переїхав в Ізраїль. Для нього це не перша поїздка у таких умовах. Втім, коли оголосили, що розпочинається набір для гуманітарної місії в Україні – зголосився не роздумуючи.
"Важко працювати у польових умовах, - каже Міхаель. – Втім ми маємо дуже багатий досвід у цьому напрямку. Ізраїль надсилає польові госпіталі в усі точки світу, де це потрібно, не лише в Україну. Ми завжди хочемо допомогти, тим паче маємо великий досвід. Крім того, напряму співпрацюємо з ізраїльськими спеціалістами у будь-якій медичній сфері".
Таких, як Міхаель, тут близько сотні. Лікарі та медсестри приїхали на волонтерських засадах, аби допомагати Україні у складний час. Сформували команду буквально за лічені години, - каже директор госпіталю Гар Евен Йоель. Чимало мають українське коріння, тим паче, що дві країни історично пов’язані, адже століттями єврейські громади проживали на території України. Особиста історія доктора та багатьох, хто з ним приїхав, також пов'язана з Україною. Мати доктора народилася в Карпатах, а його родина проживала в Україні кілька сотень років. Тож і сумнівів не було, щоб поїхати.
"Коли оголосили, що йде набір в гуманітарну місію в госпіталь в Україні, то за пів дня необхідна кількість добровольців була набрана, - каже Гар Евен Йоель. - У нас ще є список у резерві тих, хто хотів би сюди приїхати. Наразі з нами 60 фахівців, яких ми, можливо, змінимо через два тижні. Загалом в Україні пробудемо точно місяць. А далі, за потреби, залишимося ще".
"Блискуча зірка" - назва польового шпиталю, який назвали в честь прем’єр- міністерки Ізраїлю Голди Меїр, яка народилася в Україні. Саме вона створила Національну агенцію гуманітарної допомоги, яка допомагає людям по всьому світу. Україна не стала виключенням. Для облаштування лікарні та допомоги українським медикам ізраїльтяни привезли усе необхідне. Госпіталь став важливим для співпраці між Ізраїлем та Україною у складні часи для країни.
"Це можливість обміну досвідом, навчання, можливість отримання через канали медичні консультації з госпіталями, які розміщені в Ізраїлі для надання висококваліфікованої допомоги й консультацій, - наголошує очільник обласної військової адміністрації Львівщини Максим Козицький. – Госпіталь комбінований, він може надавати допомогу не лише переселенцям, а й місцевим мешканцям. Лікарі та медсестри, котрі приїхали з Ізраїлю будуть співпрацювати з українським персоналом. Це можливість обміну досвідом, навчання, можливість отримання через канали телемедичних консультацій".
Місія Ізраїлю щодо України – бути разом у цей унікальний момент історії, щоб люди в Україні знали, що вони не самі. Речник міністерства закордонних справ Ізраїлю Ліор Хайят наголосив, що гуманітарну допомогу Україні нині вважає місією свого життя.
"Це одна з частин допомоги, яку Ізраїль надав Україні протягом крайнього місяця, - зазначає Ліор Хайят. - Ми надали більше сотні тон гуманітарної допомоги та медичних препаратів Україні. Втім відкриття госпіталю важливіше, адже ми приїхали до вас, ми з вами і підтримуємо вас. Сотня медичних працівників з Ізраїлю нині в Україні".
Наразі медична система витримує навантаження, яке припало на Львівщину через велику кількість переселенців. З початку повномасштабного російського вторгнення прихисток на Львівщині знайшли майже пів мільйона людей. Тож відкриття польового госпіталю стане вагомою допомогою для області.
- Нагадаємо, поблизу Львова американці відкрили польовий медичний госпіталь.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе