![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На даху міської стоматполіклініки у Рівному встановили сонячну електростанцію
Станція допоможе медзакладу безперебійно працювати під час відключень електропостачання та заощаджувати на електроенергії
Про це розповів виконувач обов'язків директора стоматполіклініки Ігор Боднар, передає Суспільне.
У Рівному на даху міської стоматологічної поліклініки встановили сонячну електростанцію потужністю 33,5 кВт. Вартість електростанції – майже 1,2 млн грн.
З початку жовтня поліклініка почала заощаджувати на електроенергії, наразі сонячні панелі працюють у тестовому режимі, зазначив Ігор Боднар:
"Розрахунки і статистика, звичайно, будуть. Їх ще немає, але якщо взяти період одного дня, то ми порахували, скільки затрачали, це 30% виходить економії. Орієнтовно ми витрачали 400 кВт за добу, а зараз виходить 200-250 кВт, але обіцяли, що надалі воно буде ефективніше і краще".
Станцію запустили у рамках проєкту "Сонячна допомога Україні", який започаткувала громадська організація "Екоклуб". Це п'ята в Україні сонячна електростанція, яку встановили за ініціативи організації.
За перший тиждень роботи сонячних панелей медзаклад зекономив понад чотири тисячі гривень, каже експерт ГО "Екоклуб" Дмитро Сакалюк:
"У стоматполіклініці знаходиться кабінет невідкладної допомоги, який працює 24/7, і тому вона повинна працювати за будь-яких умов. Станція допоможе лікарні і людям відчувати себе у більшій безпеці. Ця станція за чотири дні роботи виробила майже 500 кВт".
Влітку сонячна станція зможе забезпечити заклад електроенергією на понад 90%. Зараз цей показник в межах 30-40%, додав експерт ГО "Екоклуб".
Медзаклад та ініціатори проєкту моніторять роботу та ефективність станції через спеціальний застосунок.
Майже мільйон гривень на встановлення сонячної електростанції надійшли від Посольства Німеччини у Києві, ще 174 тисячі виділили з міського бюджету. Додатково за кошти громади полагодили дах поліклініки, який був в аварійному стані, повідомив секретар Рівнеради, в.о. мера Віктор Шакирзян.
За словами в.о. мера, сонячні електростанції також планують встановити в інших комунальних закладах Рівного.
- До слова, в Ужгороді 11 жовтня розпочали опалювальний сезон для закладів освіти, охорони здоров'я, культури та соціального захисту населення.
- Також у середу, 11 жовтня, у закладах охорони здоров’я Івано-Франківська розпочався опалювальний сезон. Таке рішення у місті прийняли після звернення від керівників лікарень.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)