На Буковині зазнимкували рідкісну представницю найбільших хвостатих земноводних України

На Буковині сфотографували червонокнижну саламандру, велика популяція якої означає, що середовище чисте

Про це повідомив Подільський лісовий офіс, інформує Еспресо.Захід.

На Буковині в горах вдалося упіймати в об'єктив фотоапарата рідкісну тварину - саламандру. Мова про найбільших хвостатих земноводних України (загальна довжина дорослих особин досягає 150 - 250 мм). 

Як розповіли у Подільському лісовому офісі, саламандра занесена до Червоної книги України до розділу "вразливі види", а також входить дo  додатку ІІІ Бернської конвенції  - "види тварин, які підлягають охороні". Попри те, що у світі є 7 видів саламандр, на теренах України поширений тільки номінативний підвид - Salamandra s. salamandra, яку називають вогняною або ж плямистою. Живе така саламандра у букових і смерекових лісах Карпат, освоюючи зазвичай товстий шар лісової підстилки та моху. Маючи спеціальні шкірні залози, які виробляють отруйний секрет, що викликає судоми і паралічі у тварин, які намагаються її з'їсти, саламандра у такий спосіб захищає власне життя. 

У давину про саламандру складали міфи і приписували їй містичні здібності переважно через химерне забарвлення. З мови персів "саламандра" перекладається, як "та, що палає зі середини".  

Однак для сучасників важливіше інше: шкіра саламандри дуже чутлива до забруднення навколишнього середовища. Відповідно, відстежуючи кількість саламандр в дикій природі, вчені можуть оцінити забрудненість навколишнього середовища. Велика популяція саламандр означає, що середовище чисте.