"Мусимо просто повірити, що наш голос є, він існує. Потрібно дати його почути іншим": театралка Вікторія Швидко 

Лють, якою пронизана вистава "Imperium delenda est" може стати наріжним каменем  того, що українці будуть  робити після перемоги. Бо хоч українці лютують, вони також створюють світ взаємодопомоги, вдячності, підтримки тим, кого навіть не знають

Про це у коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла менеджерка театральних проєктів Театру Лесі Вікторія Швидко.

"Європейці не мають того емпіричного досвіду, як це – коли руйнують твій дім, діти помирають від вибухових хвиль, або ти просто прийшов на зупинку і за секунду загинув – для них це виглядає як фільм, або ж віддалена реальність. Їм тому дуже складно зрозуміти момент відвертої люті, який зараз існує в Україні. Але поряд з тим, що ми лютуємо, створюємо світ взаємодопомоги, вдячності, підтримки навіть не знаючи один одного"

Швидко припускає, що Україна для європейців є доволі екзотичною країною. Окрім того, часто фігурує в контексті старої Європи через когось іншого.

"Вона виникає в польських виставах, чи навіть російських – як частинка чогось. І дуже мало, як на мене, є голосу власне українського, який говорить сам за себе. Коли ми говоримо, хто ми такі, чому ми такі й чого ми хочемо. Зараз, в цих трагічних і жахливих подіях, пов'язаних з війною, окупацією і геноцидом, ми мусимо просто повірити, що наш голос є, він існує. Потрібно почути, як він звучить, і дати його почути іншим. Це дуже важливий момент і його треба зловити та зайняти своє місце на цій широкій світовій арені", – наголосила Вікторія Швидко.

Повний текст розмови з головний режисером театру Лесі про участь у Авіньйонському фестивалі читайте на сторінці "Еспресо.Захід": "Європейці не знають, як це, коли руйнують твій дім і від вибухів помирають діти": Театр Лесі про виступ на престижному французькому фестивалі

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.