"Монобільшість розсиплеться, щойно рейтинг Зеленського впаде через низку факторів, зокрема "вагнергейт", − Тарас Стецьків
"Вагнергейт", офшорний скандал і тотальні помилки в економіці та енергетиці в сукупності спровокують різке падіння рейтингу Зеленського.
Про це заявив нардеп I-IV та VI скликань Тарас Стецьків у прямому етері програми "Еспресо" "Борковський&Валевська. Політика", передає "Еспресо.Захід".
Стецьків переконаний: головним у ситуації навколо "вагнергейту" є те, що сам президент відмовляється проводити розслідування, "тож це блокується і в ДБР, і в СБУ".
"Замість того, щоб визнати свої помилки й покарати винних, Зеленський скооперувався з Єрмаком і продовжують разом зі своїми "адвокатами" на телеканалах зводити суспільство на манівці. То треба карати Бурбу, то Яніну Соколову і так далі. Це абсурд. Поки Зеленський є президентом, то мало юридичної перспективи розслідувати зрив спецоперації. Проте будуть політичні наслідки", – наголосив нардеп.
Читайте також: "Не певен, що Бурба доживе до розслідування зриву спецоперації щодо "вагнерівців", − журналіст Станіслав Речинський
Він додав, що "вагнергейт" призведе до певного падіння рейтингів Зеленського, можливо, воно буде незначним. Але крім цього, є ще один скандал – офшорний.
"Виявилося, що Зеленський і його найближчі друзі, які зараз обіймають головні посади в країні, мають офшори. Це вдарить ще сильніше. Окрім того, ці два фактори дожене ще третій, зокрема тотальні помилки в економіці, енергетиці, які Зеленський допускав два роки й поки що вони сходили йому з рук. Це все може привести до падіння рейтингу, але не до відставки Зеленського. Спершу це розсипле монобільшість, тому що вони тримаються саме на рейтингу довіри до Зеленського. Потім їх роздеруть на різні частини олігархи й так далі, а це вже може своєю чергою може призвести до дострокових парламентських виборів, а другий термін для Зеленського після цього всього стає більш примарним", – сказав Стецьків.
Читайте також: "Спецоперацію з "вагнерівцями" ОП відклав або через некомпетентність, або щоб повідомити про неї, кому потрібно", − нардепка Совсун
- Нагадаємо, 29 липня 2020 року білоруське державне інформагентство БелТА повідомило, що у санаторії під Мінськом затримали 32 росіян, які є "бойовиками неофіційної російської ПВК "Вагнера".
- Президент України Володимир Зеленський та голова Офісу президента Андрій Єрмак заперечували проведення операції. Однак, Зеленський згодом заявив, що розповів Лукашенку про спецоперацію щодо затримання "вагнерівців".
- 8 вересня видання CNN з посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки повідомило, що спецоперація із затримання "вагнерівців" в Україні відбувалася "з відома Сполучених Штатів".
- 17 листопада міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала дві частини розслідування про українську спецоперацію із затримання бойовиків ПВК Вагнера.
- Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що розслідування Bellingcat щодо вагнерівців не робить жодних висновків про те, що інформація про операцію була "злита".
- 18 листопада шеф-редактор The Insider Роман Доброхотов, видання якого разом із Bellingcat досліджувало зрив спецоперації, сказав, що представники української влади намагалися вплинути на журналістів, які розслідували зрив затримання бойовиків ПВК Вагнера.
- Пізніше журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв назвав приховування українською владою інформації про "вагнергейт" політичним злочином, який не має виправдання.
- 19 листопада президента Володимира Зеленського та голову ОПУ Андрія Єрмака запросили на ефір одного з телеканалів про розслідування Bellingcat щодо вагнерівців. В Офісі президента назвали це "хайпом".
Усі попередні програми "Політика" можна переглянути тут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе