Місць у стаціонарах Львівщини для хворих на COVID-19 катастрофічно бракує
Керівник екстреної медичної допомоги Львівської області розповів, як проходить сортування пацієнтів із COVID-19 на догоспітальному етапі і кого доправляють до лікарень "швидкими".
За інформацією головного санітарного лікаря країни Ігоря Кузіна, ліжкова "ковідна" мережа в Україні заповнена на 60%. У деяких регіонах – на 70% і вище.
На Львівщині зайнято понад 57% ліжок, призначених для пацієнтів із COVID-19. Учора, 19 жовтня цей показник становив трохи більш, як 65%. Тоді ж у перелік медичних закладів, які надають допомогу хворим з коронавірусною інфекцією включили ще один – Львівську обласну клінічну лікарню, а кількість ліжок в ОХМАТДИТі, єдиному медичному закладі, який надає допомогу дітям із COVID-19 у Львові та області, збільшили більш як вдвічі – з 50 до 120. Відтак, за станом на сьогодні, 20 жовтня пацієнтів з коронавірусом на Львівщині приймає 23 медзаклади, з яких 14, згідно з даними Національної служби здоров'я України, є опорними. За інформацією департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА, за добу в області госпіталізують від 280 до 350 "ковідних" хворих.
У розмові з журналісткою "Еспресо.Захід" керівник екстреної медичної допомоги Львівської області Андрій Васько підтвердив, що пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах багато і всі – з важкою формою захворювання, а місць у лікарнях Львівщини катастрофічно бракувало ще минулого тижня. "(Від 11 жовтня. – Ред.) маємо рекордне навантаження на систему екстреної медичної допомоги і не передбачається, що найближчим часом стане легше, тож, ймовірно, нас будуть очікувати жорсткі карантинні заходи", - зазначив посадовець. Нагадаємо, Львівська область ще не ввійшла до "червоної" зони епіднебезпеки, але перебуває за крок від неї.
- Які пацієнти (з підозрою або вже підтвердженим COVID-19) підлягають госпіталізації?
- Відповідно до настанов Міністерства охорони здоров'я і наших загальних протоколів екстреної медичної допомоги "швидкою" ми веземо лише важких пацієнтів. Легких або зі середньою важкістю не госпіталізуємо. Іноді ми до таких хворих виїжджаємо, проводимо їм діагностику, обстеження, записуємо електрокардіограму, замірюємо сатурацію, після чого даємо певні рекомендації, але все-таки залишаємо їх удома, на спостереженні сімейного лікаря. Лікарні переповнені і якщо ми будемо заповнювати їх легкими пацієнтами, то важких уже не буде куди дівати.
- У людини є всі симптоми й ознаки вірусного захворювання. В яких випадках їй необхідно викликати "швидку"?
- Є певні критерії, згідно з якими приймається рішення щодо госпіталізації. Це зокрема насиченість крові киснем (92% і менше. – Ред.), загальний стан пацієнта – дивимося, чи є у нього порушення свідомості, ознаки дихальної недостатності, задишка у стані спокою тощо. Але не потрібно самому собі проводити діагностику - зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем і він уже вирішить, що робити далі. Коли сортування хворих на догоспітальному етапі проводять сімейні лікарі, то процес відбувається і швидше, і більш раціонально. Сімейна медицина працює на своєму "полі", екстрена медична допомога – на своєму, стаціонари – на своєму. Кожен старається максимально якісно та ефективно виконати свою роботу.
- Але сімейний лікар може й не з'явитися до хворого додому. А людині, в якої COVID-19, дійти до поліклініки чи сімейної амбулаторії – ще той "квест".
- Не завжди є у цьому потреба. Та й ви самі розумієте, що у лікарів первинної ланки є зараз багато понаднормової роботи. Захворюваність росте і йде шалений вал звернень…
Андрій Васько наголосив, що єдиним способом захиститися від важкого перебігу COVID-19 й смерті від нього є вакцинація.
Від початку вакцинальної кампанії на Львівщині щеплення проти коронавірусної інфекції (одну або дві дози) отримало понад 914 тисяч жителів. Якщо брати в абсолютних числах, за кількістю вакцинованого населення Львівська область посідає четверте місце - після Харківської, Дніпропетровської та м. Києва.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе