Міністр освіти часів Кучми отримав звання почесного доктора Львівського університету
Вчена рада присвоїла міністру освіти часів президентства Леоніда Кучми 76-річному Василю Кременю звання "Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка"
Про це повідомили на сайті вишу, передає "Еспресо.Захід".
"Кремень Василь Григорович – видатний український вчений у галузі соціальної філософії, філософії освіти, педагогіки, політології, відомий організатор освіти і науки, державний і громадський діяч. Його авторству належить близько 1000 наукових і науково-публіцистичних праць та низка фундаментальних досліджень", – йдеться у повідомленні.
Кандидатуру Василя Кременя висунули вчені ради філософського факультету та факультету педагогічної освіти.
"Зі словами підтримки щодо присвоєння звання "Doctor Honoris Causa Львівського університету" Василю Кременю виступили декан філософського факультету Людмила Рижак, декан факультету педагогічної освіти Дмитро Герцюк, декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський, декан географічного факультету Володимир Біланюк, завідувачка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи факультету педагогічної освіти Олена Квас та Ректор Львівського університету Володимир Мельник", – зазначили в університеті.
Василь Кремень є Заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреатом Державної премії України в галузі освіти. Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого III, ІV та V ступенів, Орденом "За заслуги" І, II та III ступенів. Нагороджений багатьма відзнаками громадських, релігійних та інших організацій і установ.
"Сьогодні наукова діяльність Василя Кременя охоплює широкий діапазон проблем, центральними з яких є теоретико-методологічне обґрунтування розвитку освіти i науки України, визначення засадних принципів і напрямів розвитку філософії освіти, розроблення концептуальних питань сучасної соціальної філософії, зокрема концепції людиноцентризму в освіті", – наголосили у Франковому виші.
Що відомо про Василя Кременя
Василь Кремень з 1979 по 1986 рік працював у ЦК Компартії України, а в 1986—1991 pp. — у ЦК КПРС, де займався питаннями розвитку освіти і науки. Він також встиг попрацювати і заступником директора Російської академії наук.
В Україні Василь Кремень працював в Адміністрації президента Леоніда Кучми. У 1998 році був обраний до Верховної Ради за списком партії СДПУ(о). А вже у 2000 році Василь Кремень відмовився від мандату у зв'язку із призначенням міністром освіти. У 2002 році знову балотувався до Верховної Ради від СДПУ(о), проте невдало.
У 90-х роках науковець працював керівником служби з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України, заступником глави Адміністрації Президента України – керівником управління внутрішньої політики Адміністрації Президента України; 1995 року його обрали дійсним членом Академії педагогічних наук України, а 1997 року – президентом Академії педагогічних наук України.
Із 30 грудня 1999 до 3 лютого 2005 року був міністром освіти і науки України за президентства Леоніда Кучми. За цей час освітня галузь зазнала суттєвих реформ, відбувся перехід від авторитарної педагогіки до педагогіки толерантності.
Під час роботи в міністерстві освіти відомого українофоба Дмитра Табачника Василь Кремень очолював Національну академію педагогічних наук, де й працює зараз. На посаді міністра освіти Василь Кремень запам’ятався ідеями реорганізації вищої освіти шляхом об’єднання інститутів та університетів або так званим укрупненням вишів.
У ході Помаранчевої революції, коли через участь в акціях протесту студентів відраховували із вишів, Василь Кремень в інтерв’ю "Дзеркалу тижня" стверджував, що усіх відрахованих з політичних мотивів студентів поновлено.
Кремень вийшов із СДПУ(о) у 2005 році, після перемоги і вступу на посаду президента Віктора Ющенка.
- Актуальне
- Важливе