Ми прийдемо до того, що біонічні протези стануть звиклими, – керівник Unbroken

Після початку російського вторгнення тема протезування набула в Україні надзвичайної ваги та значення, тому центр "Незламні" постійно працює над вдосконаленням штучних кінцівок

Про це у розмові з "Еспресо.Захід" зазначає керівник львівського Національного реабілітаційний центру "Незламні" Олег Білянський.

"Ми в цьому розвиваємося, даємо наголос на нього, бо намагаємося йти в сторону досконалих протезів, біонічних протезів, – говорить лікар. – Біонічний протез, який виготовлять завтра чи є сьогодні, буде кращий, аніж виготовлений торік. Він буде досконаліший, тому що виробники постійно отримують фідбек. Багато може бути противників тих протезів, мовляв, вони дорогі. Але ні! Вони ефективні. Вони класні і вони мають вдосконалюватись. Я дуже радий, що маємо співпрацю з виробниками з таких протезів з інженерами, ми можемо, скажімо, робити найвищого рівня протезування".

Читайте також: Мусимо швидко реагувати на потреби пацієнтів і впроваджувати нові методи лікування, – очільник центру "Незламні"

Поки що у Центрі ставлять більше звичайних протезів, проте щодня працюють над тим, аби зростала кількість саме біонічних.

"Біонічні дуже дороговартісні. Хоча з часом, я думаю, ми прийдемо до того, що біонічні вже будуть звиклими для нас. Це складні механізми, бо відтворити функцію кисті – найскладніше, що може бути. І тому воно потребує глибоких інженерних знань", – пояснює Олег Білянський.

Читайте також: Україна зараз отримує унікальний досвід інноваційного протезування, – керівник центру Unbroken

Як додає керівник Центру, передовсім біонічний протез – це функціональний процес, можливості для людини, яка втратила кінцівку. І пацієнти дуже задоволені таким видом протезування.

"Це те, чого хоче людина, яка має штучну кінцівку. Максимальну функцію від неї. Звичайно, вони можуть виконувати побутову активність: тримати, піднімати, переносити. Вони є дуже задоволені тим", – наголошує він.