Ми пішли в суд через бездіяльність виконкому та чиновників, - лікарі поліклініки на Мазепи

Медикам мало запевнень від головного лікаря Лікарні швидкої допомоги, вони вимагають розгляду їхнього питання на виконкомі та пакету документів, який підтверджував би законність процедури зміни підпорядкування поліклініки.

Про це у коментарі для "Еспресо.Захід" розповіли сімейний лікар поліклініки Маргарита Шегінська та лікар-кардіолог Алла Тімен.

Учора стало відомо, що компроміс у справі переходу поліклініки на Мазепи з підпорядкування Першої лікарні у відання Лікарні швидкої допомоги не знайдено. Медики не отримали усіх відповідей та гарантій, яких вимагали, і звертаються в суд з вимогою скасувати рішення виконкому ЛМР.

Що стало підставою для такого кроку, хоча ще у п'ятницю здавалося, що порозуміння знайдено?

Головними моментами, які непокоять лікарів поліклініки є такі:

Мета їхнього позову: залишити поліклініку у тому ж статусі та підпорядкуванні і не передавати її ЛШМД. Ту частину приміщення, що перейшло під ковідне відділення вони готові віддати, а решту хочуть залишити.

Читайте також: "Ми ведемо 95% хворих на COVID-19" – медики поліклініки на Мазепи бунтують проти Садового

"Адже поліклініка при лікарні мала б виконувати зовсім інші цілі – приймати пацієнтів і готувати їх до розміщення в стаціонар. А наша займається тими, хто у лікарню не має потреби звертатись. Займається хронічними хворими, щепленнями, профоглядами. І первинною допомогою у сімейних лікарів", - розповіла Алла Тімен.

Медики розповіли, що рішення про подання позову було прийнято ще тоді, коли зібрались люди і перекрили дорогу. Тоді були зібрані кошти та підписи, але не встигли подати, бо захворів адвокат. І з того час їх не змогли переконати, що цього не варто робити.

"Міське управління охорони здоров'я дистанціювалось від процесу і не хоче видавати жодних документів, які можуть стосуватися реорганізації. Також жодних документів щодо цього не видавала наша Перша лікарня. Окрім цього ми не бачимо кроків назустріч і від виконкому, до рішення якого у нас виникли претензії. Колектив не здається. Зараз з 300 осіб персоналу поліклініки бажання перейти у ЛШМД виявила лише третина, трошки більше ста осіб", - додала Маргарита Шегінська.

Голова медичної депутатської комісії Валерій Веремчук розповів, що він до останнього намагався примирити обидві сторони і знайти порозуміння:

"Ми за діалог. Треба сісти і обговорити усі проблемні моменти, а не виносити їх у медійний простір чи, як тепер, у судовий. І ми пропонували: зустрічаємось, кожен бере своїх юристів, вивчаємо законодавство і шукаємо відповіді на всі питання. А, на жаль, пішли іншим шляхом – замість шукати компроміс, шукатимуть справедливість у суді. І тепер є менше шансів на порозуміння. Чиновники можуть сказати, що теж не йтимуть на поступки, а почнуть говорити після рішення суду".

Читайте також: Зустрінуться в суді. Лікарі поліклініки на Мазепи оскаржили рішення виконкому ЛМР

Також він розповів, що в порядку денному виконкому, що відбудеться завтра протокольного доручення щодо поліклініки немає. Зараз на цей процес депутати не мають впливу – це відповідальність керуючої справами та міського голови.

Натомість депутатка міської ради Оксана Маруняк запевнила лікарів поліклініки, що протокольне доручення буде виноситись на засідання виконкому 9 квітня.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.