"Ми кожну партію турнікетів тестуємо у хірургів", – Наталія Ліпська
В Україні є центр тестування турнікетів, де хлопці та дівчата проводять випробування і дають рекомендований список
Про це Наталія Ліпська розповіла у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".
"Є міжнародні правила, є правила затверджені американською армією щодо турнікетів, – каже Наталія Ліпська. – Як працюємо ми. Я трошки параноїк в медичній сфері, оскільки працюю багато років. Ми визначили основні марки, які затверджені в американській армії. SOF, CAT. Ми взяли їх, закупили перші партії. Перш ніж дати це військовим, взяли по два турнікети з кожної партії давали у дві різні лікарні медикам і хірурги перевіряли чи зупиняє він кровотечу. Тобто ми перевіряли навіть те, що затверджене американською армією. Таке ми робили з усім, що до нас потрапляло і, на жаль, інші турнікети ми забракували".
За словами волонтерки, зараз на ринку ще є українські хороші турнікети.
"З українських ми користуємося нашим турнікетом Січ, який нічим не поступається іншим американським аналогам, – наголошує Наталія Ліпська. – Він є доступний в Україні і за ціною дуже добрий, бо він коштує 570 гривень і дешевший, ніж ті ж CAT, які закуповували з США. Ми кожну партію перевіряємо. Є турнікети, які навіть дехто кладе в аптечки, але ми не даємо, бо хірурги казали, що воно більше шкодить, аніж допомагає. Це моя відповідальність перед людьми. Я їм надаю надію на життя і я за це відповідаю. Таким чином ми вибрали 5 видів турнікетів, з якими працюємо. Крім того, в Україні є центр тестування турнікетів. Хлопці та дівчата їх випробовують і також дають свій рекомендований список. Вони дуже ретельно це перевіряють. Адекватні люди користуються цим переліком".
Нагадаємо, Наталія Ліпська наголосила, що перевірити аптечки на фронт можливо, але потрібно захотіти це зробити.
Раніше волонтерка Оксана Корчинська розповіла, що аптечки для ЗСУ укомплектовані неліквідними джгутами, якими неможливо зупинити кровотечу.
- Актуальне
- Важливе