"Малехівський прецедент" може спричинити хаос", – Тарас Радь

Аби не перетворити Малехів на "сіру зону", треба вносити зміни і до виборчого, і до децентралізаційного законодавства.

31 жовтня відбудуться позачергові вибори голови Комарнівської міської територіальної громади та голови Шегинівської сільської територіальної громади. У цей же день відбудуться проміжні вибори окремих депутатів до місцевих рад у трьох громадах. Однак немає жодної згадки про позачергові, повторні чи додаткові вибори депутатів Малехівської сільської ради чи Львівської міської ради у зв'язку з рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду. Про це повідомив аналітик громадської мережі "ОПОРА" Тарас Радь, передає "Еспресо.Захід".

Нагадаємо,  Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним приєднання Малехова до Львова, а Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив це рішення.

"У виборчому законодавстві немає чіткої відповіді, що робити такій ситуації. Ніхто не буде у цілій громаді заново проводити вибори. У такому випадку могли б провести додаткові вибори суто у Малехівській сільській раді, і обрали б депутатів, які би виконували повноваження до наступних чергових місцевих виборів, тобто до 2024. Але оскільки Малехівська сільська рада ліквідована, цього зробити не можна, – каже Тарас Радь. – За рішенням суду Малехів мав би вийти зі складу Львівської громади.  Суд своїм рішенням створив правову невизначеність. Він постановив, що Малехів має від'єднатись, але закон не дає відповіді, а що далі ця громада має робити? Тобто виходить, що Малехів до наступних місцевих виборів буде сірою зоною: і від Львівської МГ має від'єднатись, і вибори там не проведеш. І що ця громада має робити чотири роки робити?"

Тарас Радь припускає, що на рішення Шостого апеляційного суду буде касація. І саме касація може скасувати це рішення суду.

"Якщо рішення про вихід Малехова з Львівської МГ затвердять, то треба змінювати і законодавство про децентралізацію, і виборче законодавство. І це може стати прецедентом, бо громад, які хотіли туди, а не сюди, багато, – каже Тарас Радь. – Якщо "Малехівський прецедент" спрацює, громади почнуть одна за одною подавати до суду, і суди не зможуть їм відмовити, бо ж підстави ті самі. Наразі у мене  передчуття хаосу".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.