"Люди навіть ображалися, що їх нема у списку", – Дарія Бура про заборонені книжки на Луганщині
Днями у ЗМІ з'явився документ так званої ЛНР, де понад три сотні українських видань внесли до списку екстремістської літератури
Про це Дарія Бура розповіла в програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".
"Коли ми тільки побачили ці списки, спочатку було смішно, мовляв, подивіться, що ці сепаратюги роблять. Були люди, котрі навіть ображалися, що їх нема і списку, – розповідає Дарія Бура. – Але я собі подумала, одразу, що роблять росіяни, коли заходять на окупованій території – забороняють мову, літературу та історію. У цих списках є понад триста найменувань, вони заборонили книжки про голодомор, про сучасну війну і навіть дитячі комікси, я так розумію теж про війну. Тому це означає, що окупанти на нашій землі, на Луганщині діють своїми звичайними методами. Спочатку приходить забороняють все, потім вбивають людей, які не згодні. Потім вбивають людей, які не змогли з тих чи інших причин виїхати, а потім починається "нє хочу от сюда уєжать, здєсь как дома било", тому що завозять своїх людей".
В оприлюдненому документі був пункт, що книжки запаковують у мішки та вилучають. Але, яка доля книжок волонтерки невідомо.
"Вони написали, що знищувати не будуть, але, що з моїми книгами я не знаю, – каже Дарія. – Видавництво Фоліо, з яким я співпрацюю, дарувало по кілька книг у бібліотеки та школи на Луганщині та Донеччині. Мені скинули скріншот з окупованого міста на Луганщині. Там був стенд українських письменників про сучасну війну, серед яких була книжка про Віталія Марківа і Хроніка, які сєпари підписали російською, дивіться, що читають укропські військові".
- Нагадаємо, на Луганщині також заборонили книги про сучасну війну Львівської волонтерки Ірини Вовк.
- Актуальне
- Важливе