Львів'янин став лауреатом престижної премії імені Ревуцького

Іван Остапович отримав її в напрямку "Концертно-виконавське мистецтво".

Львівський диригент, композитор, засновник камерного оркестру Collegium Musicum і директор Львівського будинку органної та камерної музики  Іван Остапович днями став лауреатом однієї з найпрестижніших у світі вітчизняної класичної музики премій – імені Левка Ревуцького. Цю премію присуджують щороку ось уже понад тридцять років за досягнення молодих композиторів і виконавців у сфері професійного композиторського та виконавського мистецтва. Про цьогорічних переможців повідомило Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти , інформує "Еспресо.Захід".

Як розповів Іван Остапович, він став лауреатом премії імені Л. Ревуцького в напрямку "Концертно-виконавське мистецтво" – за концертну програму "Ukrainian Live: Стефанія Туркевич – симфонія №1". Ця програма отримала широкий резонанс у професійних колах та схвальні відгуки у пресі ( навіть німецькомовній), а також бажання почути виконання "наживо" в багатьох містах України. І хоча через нову хвилю пандемії про конкретні дати гастролей ( а вони обов'язково будуть) говорити складно,  ця премія важлива і як належне визнання у рідній Україні  творчості (на жаль, довгий час радянським режимом забороненої) такої цікавої композиторки й особистості, доньки священника, яка водночас  зуміла стати "найбільшим чоловіком серед композиторів-чоловіків Галичини її часу", Стефанії Туркевич. 

"Я не знаю, хто був у журі премії цього року, – сказав Іван Остапович, – але мені страшенно приємно, що оцінили нашу працю. Адже це не тільки про мене мова, а про всіх, хто працював над тим, щоб ми спільно повернули ім'я Софії Туркевич у сучасну вітчизняну свідомість. А відтак грошовий вимір премії (це 20 тисяч гривень) ми скеруємо на нові проєкти, присвячені саме українській музиці".

Варте уваги, що в напрямку "Композиторська творчість" лауреатом премії імені Л. Ревуцького за твір "The Last and the Greatest Day of Oboe" (для фіксованої електроніки) та Сонату для флейти пікколо та фортепіано став  композитор Антон Стук – член Національної спілки композиторів України та викладач Національної музичної академії України ім. П. Чайковського.

Ярина Коваль

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.