Львів’яни напрацьовують алгоритм дій для культури в разі форс-мажорних обставин
З цією метою для допомоги державним структурам тут створили "Центр порятунку історико-культурної спадщини Львівщини".
Сьогодні у Львівській облдержадміністрації затвердили громадську ініціативу "Центр порятунку історико-культурної спадщини Львівщини". Мова про створене днем раніше об’єднання фахівців, покликане допомогти державним структурам захистити і зберегти історико-культурні пам’ятки, сакральні споруди та колекції місцевих установ культури, інформує "Еспресо.Захід".
Як прокоментував нам один із співзасновників Центру заступник директора Інституту народознавства НАН України, керівник Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський , мета такого об’єднання – напрацювати алгоритм дій в разі форс мажорних обставин.
"У часі війни це важливо, як ніколи, – каже Андрій Клімашевський. Люди мають знати, що робити, коли раптом, не дай, Боже, зайнялася церква і аж до того явища, яке дуже не люблять музейники – екстренної евакуації. Як за можливості, попри різне підпорядкування, діяти разом, комуні кувати, тримати зв’язок навіть у найскладніших умовах. "
Варте уваги, що до ініціативної групи Центру увійшли – окрім Андрія Клімашевського – депутат Львівської обласної ради, голова комісії з питань збереження історико-культурної спадщини Іван Щурко, голова правління громадської організації "Українське фотографічне товариство " Роман Метельський, голова правління громадської організації "Центр мистецтв "Арт-Простір ", регіональний представник Українського центру культурних досліджень Міністерства культури та інформаційної політики Ігор Гармаш, голова правління БО "Фонд родини Нагірних ", член ІКОМ Наталя Філевич та начальник Управління охорони об’єктів культурної спадщини Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, вчений секретар УНК ІКОМОС Василь Петрик.
Як варте уваги те, що "Центр порятунку історико-культурної спадщини Львівщини" працюватиме у приміщенні Наукової бібліотеки НУ "Львівська політехніка" (вул. Професорська, 1).
- Нагадаємо, на Київщини знищили музей з унікальними творами Марії Примаченко
- Картини Приймаченко врятовано. Селяни винесли їх з палаючого музею
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе