Львівський художник Володимир Немира віднайшов "Суголосне"

Львівський художник Володимир Немира у Львівському палаці мистецтв представив експозицію живопису "Суголосне"

Про це інформує Еспресо.Захід

Володимир Немира, чия виставка живопису "Суголосне" відкрилася у Львівському палаці мистецтв, насправді не потребує, щоби хтось домальовував художникові німба. Він тим цілковито і щиро не переймається - а тільки, як найточніше висловити те, що має потребу сказати. Не така уже й звична риса для представників мистецького світу.

Львівський художник, який свого часу здобув освіту у тоді Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва, Володимир Немира вперше виставився  у рідному місті у 1989 році. Відразу привернувши до себе увагу не лише в Україні, а й за кордоном, він згодом виїхав до США, де прожив понад 15 років. А по поверненні голосно заявив про себе як творець, що має унікальне відчуття фізичного і духовного часів, їхніх точок перетину та того, як  то все впливає на різні сторони людського існування. Великий філософ, який – як наголошують про нього -  вміє мислити категоріями та розвивати кілька тематичних ліній, у кожній з яких  вдається передати перетікання часів ( із минулого через теперішнє у майбутнє), Володимир Немира у Львівському палаці мистецтв виставив дещо з того , що його хвилювало за останніх сім років.

"Коли триває війна, коли на фронті гинуть діти, не полишає думка, для чого я малюю, – говорив він на відкритті свого "Суголосного". – А потім помислив: от є намолена ікона, і ми віримо, що вона допомагає. У свої картини я також вкладаю серце і душу, отже вони теж допомагають, стають  тією крапочкою, що наближає перемогу. А що ми те зло переможемо, не сумніваюся".

"Творче подружжя художниці, скульптора та письменниці Катерини Немири та Володимира Немири – унікальне, - взяла слово письменниця Оксана Думанська. – Ці люди - уже коли на сході тривали бої - проїхали зі своїми виставками, лекціями про мистецтво та майстер-класами  тією частиною , - скаже Катерина Немира України, яка зараз палає в огні. Не побоялися нести красу і світло. Якби таких сподвижників у свій час було більше – художників, літераторів, музикантів,  то, може, ворогові на нашій землі було б значно складніше".

Властиво, тема війни, національної ідентичності та потреби боронити своє пронизувала у виставковому залі як офіційні, так і приватні розмови.

"Не може бути мистецтво відірване від політики, - скаже Катерина Немира, - особливо, коли в країні війна". І так воно в контексті експозиції "Суголосне" і є, хоча Володимир Немира не малює танків, вибухів чи їхніх наслідків. Але закручуючи в одне нероздільне ціле спогади, реальні події, почуття та відчуття, алюзії, фантазії та мрії, він творить цікаво образно вирішені і технічно завершені ущерть емоційні речі, які проголошують і хто ми є, і які, і де. А ще – у чому наша унікальність"…

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.