Львівський дигер пропонує замість бомбосховищ лізти у каналізацію

Популярний львівський дигер та мандрівник Андрій Риштун пропонує львів’янам у випадку військової небезпеки спускатися не у бункери, а в річку Полтву, яка виконує функцію каналізації у місті.

Про це Андрій Риштун написав у Facebook, передає "Еспресо.Захід".

"Куди йти львів’янам у випадку бомбардування? На днях міська влада опублікувала список бомбосховищ. Вони пропонують ховатися у підвалах будинків. Та в разі удару таке "сховище" з укриття швидко перетвориться на гробівець. Чому? Бо уламки можуть завалити, часто єдиний, вхід. Щоб вибратися потрібно буде чекати на допомогу ззовні. Вентиляція в старих підвалах погана, а людей туди напхалося багато. Я б не хотів опинитися в такому "укритті", – пише Андрій Риштун.


Фото: Андрій Риштун

Дигер пропонує спускатися в "унікальну захисну споруду" – річку Полтву. Адже це "десятки кілометрів підземних ходів практично під кожною вулицею".

"Це пів метра суцільного бетонного перекриття та ще кілька метрів ґрунту над ним. У Другу світову війну бомби вщент зруйнували десятки львівських кам’яниць. В той же час, жодна ділянка підземного колектора не постраждала.  Через решітки дощоприймачів у Полтву поступає багато свіжого повітря. Там цілий рік стала температура і є достатньо зручних, по сходах, входів-виходів", – пише Андрій Риштун і додає, що в разі бомбардування "газ та воду в місті вимикатимуть і тоді Полтва нарешті стане просто річкою, а не каналізацією".

Читайте також: Рятуйтесь як можете. В новобудовах Львова немає бомбосховищ

Однак активіст нарікає, що є проблема з тим, що більшість входів у Полтву ЛКП Львівводоканал закрив бетонними конструкціями.

Фото: Андрій Риштун

"Кілька таких прикладів. Проспект Свободи: два входи закладені бруківкою. Проспект Чорновола: один вхід закладений бетонними блоками, інший заварений металевим листом. Парк Франка: вхід заварений та засипаний землею. Стрийський ринок: вхід закладений бруківкою. Вул. Шота Руставеллі: металевий лист. Кілька відкритих входів у Полтву все ще є. Де вони знаходяться я писати не буду, а то і ті закриють. На разі, у випадку бомбардування таким надійним укриттям, як Полтва зможуть скористатися лише одиниці, поки міська влада не пристосує Полтву як укриття. . . ", – підсумовує Андрій Риштун.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.