Львівські волонтери вимагають припинити переслідування

Відповідне звернення вони подали до Львівської міської ради

Про це на своїй сторінці у facebook повідомив волонтер та мовозахисник Святослав Літинський, передає "Еспресо.Захід".

Волонтери Львівщини самоорганізувалися і надіслали звернення до Львівської міської ради. Вони вимагають підтримки міських депутатів, щоб правоохоронці зупинили переслідування волонтерів. Як розповів у коментарі "Еспресо.Захід" Святослав Літинський, після масових обшуків та відкритих кримінальних справ волонтери почали об'єднуватися і думати, як діяти і оборонятися від силовиків. Відтак створюють звернення до місцевих рад з надією на підтримку та поширення інформації до народних депутатів України та влади.

Читайте також: "На наш захист мав би стати міністр оборони", – художник та волонтер Олесь Дзиндра

"Це продовження роботи, яку ми почали ще під час зустрічі у Палаці Потоцьких у Львові, – розповідає Святослав Літинський. – Тоді ми зібралися і утворили спільну групу. На сьогодні вона налічує 70 волонтерів. Ми зверталися зі зверненням вже до Львівської обласної ради. Тоді депутати нас підтримали і проголосували від себе за звернення до президента, поліції і депутатів Верховної ради, щоб вплинути на ситуацію. Зараз з аналогічним зверненням звертаємося до міських депутатів. Сподіваємося, вони нас також підтримають".

Читайте також: Ніхто не бере до уваги, що зараз війна й закони треба змінювати, – волонтер Салюк

Святослав Літинський зазначає, найбільша проблема, яку потрібно виправляти – стаття 201-2 Кримінального кодексу України. На думку волонтерів, її негайно потрібно змінювати чи корегувати, бо через неї сотні волонтерів не можуть спокійно працювати.

"У Верховній Раді України створили тимчасову слідчу комісію, яка має розслідувати обшуки у волонтерів, – продовжує Літинський. – Сподіваємося, вони зможуть розібратися. Мене запросили виступити там, тож спробую донести всю суть звернення та проблеми. Основне потрібно вказувати на недоліки цієї статті, можливо розвести у законодавстві гуманітарну та волонтерську допомогу. Бо ж ситуація зараз ненормальна і підриває обороноздатність нашої країни".

Читайте також: Акти прийому – передачі допомоги на фронті роблять переважно у період затишшя, а його з лютого не було, – морпіх Олександр Молодий

Відтак волонтери організували звернення до президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора України, Служби безпеки України та Національної поліції України щодо припинення переслідування волонтерів. До Генерального прокурора України та голови Національної поліції України, щоб вони взяли на особистий контроль питання закриття кримінальних проваджень, що перебувають на стадії досудового розслідування, відкритих стосовно осіб, які надають волонтерську допомогу Збройним Силам України. А також до народних депутатів з вимогою невідкладно виключити статтю 201-2 ККУ, оскільки сотні волонтерів страждають саме від цієї вимоги Закону.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.