Львівські студенти створили систему надточного розпізнавання обличчя
Прототип системи безпеки відрізняє живу людину від підставленого фото- або відеозображення.
Про це повідомили на сайті Національного університету "Львівська політехніка", передає "Еспресо.Захід".
Вбудований алгоритм ідентифікує фейки в режимі реального часу. Розробниками стали п'ятеро студентів, які навчаються в Національному університеті "Львівська політехніка". Крім того, до реалізації проєкту долучилися викладачі кафедри систем штучного інтелекту і ментори міжнародної компанії-партнера GlobalLogic, які допомогли визначитися з технологічною складовою проєкту, розв’язувати складні завдання в процесі та скеровували роботу.
"Олександр Турик, Олег Жеребецький, Софія Міхняк, Дмитро Петров, Світлана Нетилько працювали на проєктом. Він полягав у тому, щоб розробити алгоритм надточного розпізнавання обличчя людини. Це зроблено для того, щоб використовувати програму для автентифікації особи в різних системах, у тому числі банківських, – говорить Наталія Шаховська, очільниця кафедри системи штучного інтелекту НУ "Львівська політехніка". – Алгоритм має розуміти, що перед ним жива людина, тобто живе зображення, а не підставне фото чи відео, яке показує людина з телефону".
Таку програму можна буде використовувати для оснащення систем безпеки вхідних дверей, розпізнавання підозрюваних у злочинах чи пошуку зниклих. Якщо технологія визначить, що зображення фейкове, то подасть сигнал про помилку або спробу несанкціонованого входу. Процес аналізу особи відбувається завдяки нейронній мережі, яка створює унікальний набір значень для кожної людини. Тому за допомогою штучного інтелекту система помічає навіть незначну відмінність зображення особи.
Робота тривала п'ять місяців. Студенти працювали з компанією в режимі онлайн, а також через представників компанії у Львові.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе