Львівські медики розповіли про наслідки перенесеного COVID-19 у дітей

Лікарі Львівського "Охматдиту" дедалі частіше діагностують у своїх пацієнтів лімфоторакс. Це стан, при якому вільна лімфатична рідина витікає в грудну клітку. Таке трапляється у разі ушкодження лімфатичних судин при проведенні хірургічних втручань чи інших складних медичних маніпуляцій. Однак жодна дитина до цього не була оперована. Натомість перенесла коронавірусну хворобу

Свої спостереження завідувач хірургічного відділення Львівської обласної дитячої клінічної лікарні Олег Ленів і дитячий хірург Роман Ковальський (на фото) виклали у науково-медичному виданні, передає "Еспресо.Захід". Проблема, за словами медиків, потребує подальшого обговорення, оскільки наразі важко оцінити її масштаби.

Лімфоторакс, як уточнюють лікарі, є рідкісним станом, що зустрічається в однієї дитини на 15 тисяч. За інформацією фахівців обласного "Охматдиту", у двох немовлят, що до них поступили, виявили тромби. Обоє діток були інфіковані коронавірусом, перехворіли й одужали. Таке ускладнення виникає, як правило, у пацієнтів старшого та похилого віку. Те, що його діагностували у новонароджених дітей, вкрай незвично.

Як зазначив керівник медзакладу Дмитро Квіт, наразі науковці й практикуючі лікарі не знають, якими будуть наслідки ковідної пандемії. "Щоб у шестимісячних дітей були тромбози центральних магістральних кровоносних судин, щоб у 8-річного хлопчика був настільки важкий міокардит, що довелося ставити тимчасовий кардіостимулятор, бо його власне серце не могло виробляти імпульси — це унікальні речі", — додав директор львівської дитячої лікарні.