Львівські хірурги використали унікальну методику, щоб виправити вкорочену ногу у 14-річного хлопця

Нога була коротшою від іншої на 2,5 см. 

У 14-річного Романа була складна поєднана патологія - вроджене вкорочення лівої гомілки і стегна на 2,5 см і плоско-вальгусна деформація лівої стопи. Щоб її виправити, ортопеди-хірурги львівського “Охматдиту” вперше застосували новітню малоінвазивну методику calcaneo stop. 14-річний хлопець зможе повноцінно ходити. Застосували таку методику в "Охмадиті" вперше, а запровадив її дитячий ортопед Олександр Корольков. Про це інформує лікарня “Охматдит”, передає "Еспресо.Захід".

Ногу вирішили не подовжувати класичним способом, а застосували сучасну ефективну методику, яка дозволяє виправити патологію малотравматично.  

Виправити її можна тільки хірургічним способом. Наші ортопеди-хірурги підійшли до вирішення цього завдання нетрадиційно і комплексно.

"Ми обрали нову прогресивну методику, завдяки якій ми можемо дуже делікатно вплинути на довжину кінцівок і покращити якість життя дитини. Ми виконали корекцію деформованої стопи за допомогою сучасної малоінвазивної методики calcaneo stop. Замість того, щоб подовжувати коротку кінцівку, ми тимчасово заблокували зони росту на довшому стегні та гомілці здоровї ноги за допомогою спеціальних імплантатів. За 1,5-2 роки, коли довжина сегментів кінцівок вирівняється, ми заберемо пластини і нога продовжуватиме рости, при цьому обидві ноги будуть однакової довжини і хлопчик зможе повноцінно ходити без спеціальних підкладок-компенсаторів у взутті і без ризику розвитку деформації хребта. Розріз -  всього лиш 1 см. Немає потреби подовжувати кінцівку, яка і так уражена деформацією, має дефіцит м'яких тканин при подовженні", - розповідає "Еспресо.Захід" завідувачка ортопедичним відділенням “Охматдиту” Злата Кузьо. 

Нова технологія керованого росту практично безболісна, дозволяє дитині на 2-3 добу ходити і згинати ногу без допоміжних засобів і фіксації в гіпсі.

За прогнозами лікарів, за деякий час довжина кінцівок вирівняється і хлопчик зможе повноцінно ходити і навіть активно займатися рухливими видами спорту. Поки що Роман ходить на регулярні огляди до ортопедів і вже за кілька тижнів йому знімуть конструкцію.

Нагадаємо, нещодавно у львівському "Охматдиті" вперше у Львові використали VAC-терапію для лікування важкої інфекції у дитини.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.