Львівська галерея мистецтв вивезла найцінніші шедеври зі своїх фондів до ЄС

Львівська національна галерея ім. Б. Возницького евакуювала найцінніші полотна та скульптури в музеї Європейського Союзу

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив гендиректор Львівської галереї Тарас Возняк, передає "Еспресо.Захід". 

"Ми прийняли для себе рішення, що максимально вивеземо за кордон найякісніше і найцінніше, що в нас є. Перебуваючи там, наші шедеври де-факто будуть в евакуації, у безпеці, а з іншого боку – відкриють нові сторінки історії української культури для іноземців", – заявив він. 

Він розповів, що наразі спільно з Музеєм Королівського палацу у Варшаві та Львівським історичним музеєм відкрили у жовтні в столиці Польщі величезну виставку найкращого, що є у колекції, "Дух Львова". Мова йде про майже сотню творів XIX-XX ст., що експонувалися в палаці Лозинського, на вул. Стефаника, 3. За ними можна прослідкувати розвиток художнього процесу у Львові та на Галичині від 1800 року до 1930-х років під впливом мистецтва Праги та Відня.

Окрім того, у Варшаві в галереї "Okno na kulturę"  відкрилася виставка знакової для Львова фігури скорботного Христа. Перед самою війною розпочали її реставрацію та зняли із ренесансової каплиці Боїмів. Після повномасштабного вторгнення РФ відновлення продовжили в Польщі, й поки що скульптура там і залишається, але після закінчення виставки повернеться до Львова.

Також у Вільнюсі представлена майже вся колекція, що була експонована на другому поверсі у Палаці Потоцьких. Зокрема, єдина в Східній Європі картина Жоржа Де ла Тура знаходиться у Литовському національному художньому музеї, в палаці Хоткевича. Інші полотна з фондів галереї представлені у палацах Радзивілів та Великих князів литовських.