"Львівобенерго" попереджає львів'ян про "приєднану потужність": що це означає для споживача

Якщо у квартирі багато електроприладів, то користувачам пропонують "докупити" потужності

Львів'яни почали отримувати повідомлення від ПрАТ "Львівоблленерго" про приєднану потужність. Таким чином компанія почала офіційне погодження потужності з індивідуальними побутовими споживачами, повідомляє пресслужба "Львівобленерго", передає "Еспресо.Захід".

"Дозволена (договірна) потужність – це максимальна величина потужності, дозволена до використання в будь-який час (одномоментно) за кожним об’єктом споживача, – повідомляє пресслужба. – Дозволена до використання потужність встановлена проєктною документацією, згідно з якою відбувалося приєднання до мереж. У разі відсутності такої документації, ПрАТ "Львівобленерго" зобов’язане кожного споживача в індивідуальному будинку забезпечити потужністю на рівні 5 кВт, а у багатоквартирних будинках -  на рівні 3 кВт. Перевищувати цей ліміт не можна, оскільки перевищення договірної потужності спотворює параметри якості електричної енергії в мережі для інших споживачів, або простіше кажучи –  виникає "низька напруга".

Інформування клієнтів про їхню дозволену до використання потужність та її погодження відбувається на вимогу постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Однак що насправді означає для споживачів таке "погодження"

"Три кВт для квартири і п'ять кВт для будинку – це досить мало у нинішніх умовах, коли у кожного багато електричних побутових приладів. Особливо, якщо використовують обігрівачі чи електричне опалення для будинків, тоді збільшувати потужність доведеться. Але за це треба платити додатково, – пояснив інженер-енергетик Богдан Костів. – Для того, аби збільшити потужність з трьох до п'яти кВт, треба сплатити орієнтовно 2,5 тисячі гривень. Але навіть якщо у вас новий кабель, який витримає таке навантаження, треба ще бути упевненим, що трансформатор, до якого під'єднаний не один споживач, витримає". 

У "Львівобленерго" пояснюють: якщо мережі не спроможні забезпечити запитів (стосовно потужності) споживачів, то збільшити потужність неможливо. Утім, у компанії обіцяють модернізувати мережі і за два роки усіх клієнтів забезпечити потужністю не нижче п'яти кВт.

Утім, є ще одна причина, через яку зі споживачами погоджують приєднану потужність. Таким чином компанія знімає з себе відповідальність за можливі аварійні ситуації, які можуть виникнути через перевантаження мережі.

"Скажімо, виникла аварійна ситуація, у споживача вийшла з ладу техніка і він вимагає відшкодування в обленерго. А так вони прийдуть, порахують потужність техніки, яка є у квартирі, і скажуть: це ваша вина, бо ви перевищили максимальну потужність", – каже Богдан Костів.

А перевищити потужність дуже легко, адже звичайний електричний чайник має від 1,5-2,5 кВт потужності, духовка 2,5-3,5 кВт, бойлер 1,5-3 кВт тощо.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.